SERIJAL "PARTIJA" VEČERAS NA HTV. ŠOKANTNI DETALJI O JUGOSLAVENSKIM KOMUNISTIMA.

Kategorija: OGULIN
Nisam baš neki posebni ljubitelj televizije, a pogotovo ne naše „Katedrale duha“ – HTV-a. No večeras svakako treba tamo pogledati početak dokumentarnog serijala „PARTIJA“, koji donosi nove, šokantne i nepoznate pojedinosti o jugoslavenskim komunistima.
Serijal je to, koji će svojim otkrićima i potresnim sadržajem ostaviti snažan dojam na sve gledatelje. Sve što je tamo prikazano, moralo bi hrvatske vlasti potaknuti na povratak istraživanju masovnih grobnica nakon Drugoga svjetskog rata.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A možda bi serijal mogao skinuti koprenu s očiju onih, kojima su Tito, Savez komunista Jugoslavije i jugoslavenska federacija, ostali u lijepoj uspomeni.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Seriju "Partija", kao redatelj, scenarist i producent, potpisuje istraživački novinar Gordan Malić, a Hrvatska televizija počinje emitirati večeras, 3. listopada, u 21,14 sat na Prvom programu.
Snimana u Hrvatskoj, Sloveniji, BiH i Srbiji, serija u pet epizoda tematizira KPJ (SKJ), frakcijske borbe, partizanski pokret, osvajanje vlasti, lik i djelo Josipa Broza Tita i njegovih bliskih suradnika.
Serija ima pet epizoda – Teror, Revolucija, Vlast, Raspad, te Čuvari tajni.
Najšokantnije su zasigurno dvije epizode posvećene poslijeratnom teroru, masovnim likvidacijama civila i zarobljenih vojnika, koje je organiziralo vodstvo KPJ. I potom svoju jezivu tajnu desetljećima skrivalo.
 
https://www.vecernji.hr/.../sokantne-pojedinosti-o...
 
Izvor HTV i Večernji list.
 
3. 10. 2024.
Nebojša Magdić