Lauš v.d. ogulinskog šefa policije

 

Ogulin- Ogulin je dobio novog načelnika policije, točnije vršitelja dužnosti načelnika. Na to je mjesto stigao donedavni šef OKC-a karlovačke PU Dražen Lauš. Lauš je tako zamijenio dosadašnjeg načelnika Željka Stipetića, koji je otišao u mirovinu 16. veljače.

- S obzirom da smo u iščekivanju novog Zakona o policiji, u kojem će biti definirani uvjeti imenovanja rukovoditelja policijskih postaja, do daljnjega poslove načelnika Policijske postaje Ogulin obavlja Dražen Lauš, načelnik OKCP-a PU karlovačke, a poslove načelnika OKCP-a PU karlovačke obavlja Marko Kesić, voditelj odsjeka u Odjelu policije PU karlovačke, odgovorili su iz PU Karlovačke na  upit novinara radio Mrežnice.


P.S.  Ode Željo u mirovinu. Baš mi je žal. A još je mlad i zelen kaj rosa. Pa se pitam zač sam je rumbal 40 godin. Željo, dobro došal u društvo penzići. I savjet. Nemoj se ni slučajno s njimi družiti.

 

Comments  
Da budem jasniji, metaforički govoreći, policija je alat u rukama vlasti. Možeš imati oštar ili tup nož. S nožem možeš izbosti čovjeka, ali možeš i narezati kruh. Stvar je u tome tko ga drži u ruci.
Jednom ću ti "Vijesti" ako Bog da, ilistrirati kako su profesionalno odrađivali svoj posao. Odgojnom palicom na očigled desetina ljudi. U središtu grada. A rezultate su imali. Naročito nakon 71. kada su napunili zatvore hrvatskim kadrovima. No ono s čime bi se složio s tobom, bili su dosta efikasni jer smo ih se bojali. E sada, ako je cilj politike da se građani boje policije, o tome bi mogli unedogled. Mislim da nema smisla jer uzalud bi gubili vrijeme.
Profesionalno su odrađivali posao. Imali su rezultate.
Za Fufu su premija.
Za Vijesti. O ho, ho. Na znam kako radi policija u svijetu, ali tvrditi da su ondašnji milicajci bili profesionalci, e tu si me baš razveselio. Zdjeler, Kotur i slični pa profići. Ma nemoj nas zezat. Mogao bi netko od mlađih u to povjerovat.
Evo danas opet u vijesti. Banda pretukla 17-godišnjaka, opet! Stara milicija bi to riješila dok si rekao keks. Jer su bili profesionalci. Francuska policija isto tako. Tamo bi u jedan sat iza ponoći specijalci bez oznaka grunuli tim banditima u kuću i za noge ih izvukli i potrpali u kombi i objasnili neke stvari. Srpska policija isto. Njemačka je policija je poznata po efikasnosti. Amerikanci prvo pucaju, pa se onda raspravljaju. Pa Ruska policija, i td. Ne znam na koga se naša policija dala. Baš bih molio da mi netko objasni, tko je uzor našoj policiji? Naši policajci jedva čekaju da im kolega zaj**e da ga moru pokopati, umjesto da se štite međusobno.
U našoj postaji su zadnji godin dobro prolazili uvlakači, zauzeli radna mesta i ni im sila delat.
Mnogi građani se osječaju nesigurno u svojoj kući, a da ne pričam u gradu iza 22h. I to mahom stariji građani koji znaju kako je prije bilo, u vrijeme milicije, i kako je sada. Kad se sad dogodi pljačka ili ubistvo, policija napiše zapisnik i to je sve. Čak i kad zna tkoje počinitelj ništa ne može. Tako može svatko biti policajac. Moj susjed kad odlazi od kuće moli susjeda da mu pali i gasi svjetlo u kući, da lopovi misle da nekoga ima doma. Roditelji me prije spavanja svaku većer driblaju da provjerevam jesu li sve brave oko kuće i u kući zaključane, jer ne mogu zaspati od straha i td. Pronto, ti se možda osječaš sigurnim jer imaš službeni pištolj, ali ja nemam nikakvog oružja doma. Osim toga, kaj je to riješenje, da li se svi moramo naoružati? Kaj ćemo divlji zapad napraviti od države?
pa šećem, daj ne dramatizirajte,,,nije Ogulin Bronx. Svaka Čast policajcim, vatrogascima i doktorima koji svoj posao obavljaju častno i pošteno, skidam kapu, meni su pomogli puno puta. Amen
Prošetaj "pronto" vikendom noću po ogulinskim lokalima, pa da vidim da li ćeš se osjećati sigurno. Policiji ni traga. Oni rade samo kada je njima sigurno. Danju i po mogućnosti, što bliže policijske postaje.