Na stranici „Ogulin u srcu“, pred dva tjedna, u postu pod nazivom Šuška se šuška, najavljen je povratak nezavisnog vijećnika Gradskog vijeća Željka Bokulića, u pravaške redove. Bila je to tek neprovjerena informacija karlovačkih kolega, a jučer se je pokazala i točnom. O svemu više pročitajte u priopćenju koje je medijima poslao Mihovil Stanišić, član Predsjeništva HSP-a dr. Ante Starčević.



„U ponedjeljak 16. travnja sa početkom u 18 sati HSP dr.Ante Starčević održao je konferenciju za medije. Konferencija je održana u stranačkim prostorijama u Karlovcu, a povod konferencije je upoznavanje građana sa nastavkom širenja "Pravaškog kišobrana" koje provodi stranka na nivou Karlovačke županije.

Na konferenciji osim članova bili su prisutni i predsjednica gospođa Ruža Tomašić, zamjenik predsjednice gospodin Ivan Tepeš, predsjednik Glavnog stana gospodin Denis Bevanda te gospodin Željko Bokulić, nezavisni gradski vjećnik u gradu Ogulinu.

Gosp. Tepeš je istakao važnost jačanja HSP AS kao jedine političke stranke kojoj je primarni cilj očuvanje dostojanstva svakog građanina. Nadalje,naglasio je da oni koji se žele baviti politikom iz osobnih interesa nemaju mjesta u HSP AS. Slijedom toga, Predsjedništvo HSP AS je 06. travnja donijelo odluku o raspuštanju Županijskog vijeća Karlovačke županije u skladu sa Statutom stranke i razrješilo gosp. Marijana Butkovića (na osobni zahtjev) sa dužnosti predsjednika Ž.V. Karlovačke županije, te imenovalo gosp. Željka Bokulića za koordinatora HSP AS za Karlovačku županiju. Pravaš po svjetonazoru, politički dosljedan gosp. Ž. Bokulić će zasigurno našoj stranci donijeti novi izgled, a sve u cilju osnivanja novih Podružnica te pripemi stranke za županijski Zbor. Marijan Butković zbog nespojivosti dviju funkcija obnašati će i dalje dužnost predsjednika Podružnice Karlovac.

Predsjednica HSP AS gđa. Ruža Tomašić u svom se izlaganju osvrnula i na "100 dana" hrvatske Vlade."Plan 21" kako ga je nazvala Kukuriku koalicija nije ništa drugo do nastavak zapošljavanja svojih sljedbenika, rodbine i prijatelja po već otprije poznatom scenariju. Razliku čine samo nazivi političkih stranaka. Predsjednica je za kraj naglasila važnost HSP AS kao moderne stranke 21. stoljeća, neopterećene prošlošću, stranke koja se ne bavi politikanstvom i političkim folklorom za medije. To je stranka koja će na lokalnim izborima uz pomoć mladih, školovanih i politički neiskvarenih ljudi hrvatskim građanima ponuditi drugačiju viziju razvoja, kako Hrvatske, tako i Karlovačke županije i grada Karlovca“, stoji u službenom pripoćenju HSP- dr. A. Starčević.

Sada se očekuje i oživljavanje političke scene u Ogulinu, obzirom da se već, kako se u kuloarima govori, priprema ekipa mladih i stručnih ljudi, politički nekompromitiranih, koji su spremni slijediti pravaške ideje i boriti se za dobrobit Ogulina. Obzirom da nam dobrobit obećavaju svi, s nadom ali i rezervom, očekujemo što će nam to novo ponuditi ogulinski pravaši.

 

17. 4. 2012.

Nebojša Magdić

 

 

 

Comments  
Hvala Bogu, napokon prava opcija!!!
Krasno drutvo nam se nudi. Bokulic neka iziđe sa svojim ljudima pa da vidimo što nudi. Osim pljuvanja po HDZ-u ili SDP-u. Koji je njegov plan? Kakve su mu namjere? Nije dovoljno govoriti da su svi lopovavi a istovremeno istima čuvati leđa. Kako to radfi u vijeću.
A mladi koji svakodnevno putuju u ZGB.. što oni predlažu, koje su njihove namjere, imaju li ideja, žele li se uključiti u politički život grada...itd...itd...
Ponhjekad me glava zaboli od silno pametnih i silno načitanih koji komentiraju i onda očekuju da se nešto samo dogodi..
Moj Bojniče. Zar ne vidiš da se godinama sustavno zatire pravaštvo u Hrvatskoj. Kao, to su nasljednci ustaša. Nisu. U prošlom sastavu Sabora to su zorno pokazali i Kovačevič, i Tadić i Rožić i ostali. Moderni političari koje je Đapić sve redom očistio. I ostao sam. Sve što i malo miriše na njega nije pravaštvo. Zato mislim da je R. Tomašić i HSP dr. Ante Starčević dobar izbor. Kažeš da vlada pod policijskim patronatom. Pa u redu. Ona je bivša kanadska policajka koja je jedina imala muda suprostaviti se narko mafiji i Cvika spremila u zatvor. A za diruti se u to osinje gnijezdo treba hrabrosti što Ruža ima.
Točkica, nisam se niti referirao na trenutno vladajući kadar.
Želim i hoću mlađu ekipu koja će pokrenut stvari, a ne učmale ljude i učmale mozgove.
veliko pitanje je sve svi su iskvareni dosta
Dragi Bojniče. Slažem se da se pravaši mogu ujediniti na učenju "Oca domovine" dr. Ante Starčevića. Gledajući na razini države smatram da je predsjednica stranke HSP- dr. AS, Ruža Tomašić osoba oko koje se mogu okupiti istinski pravaši. Na županijskoj razini smatram da bi Bokulić mogao dosta učiniti. Da je njemu do njegovih interesa kako mu spočitavaju politički protivnici, šutio bi kao riba i ne bi dovodio pitanje stečene pozicije. A on radi upravo suprotno. Glasan je i ako bi ga to moglo koštati. Zato mu vjerujem.
Pogrešio sam. Onaj HSP u kome doživotni predsjednik i uništitelj pravaštva Đapić prepisuje magisterij i gdje županijska čelnica HSP-a krivotvori diplomu fakulteta, nema veze s pravaštvom. Zato vjerujem u HSP dr. Ante Starčević. I vrijeme je da se tu ujedine svi pravaši.
Molio bih komentatora pod imenom NO 1. da ne brka pojmove HSP I HSP dok.Ante Starčević. HSP ovac.
E moj Jura. Pa pogledaj vladajuću ekipu u Ogulinu. Pa zar ti mogu pokrenuti grad ?. Oni mogu pokrenuti samo sebe i osigurati sebi i svojima bolji život. Zato poput tebe želim neke nove ljude a ne ovo što nam se sada nudi. Jad i bijeda i bezperspektivnost.
Eh, kad bi se barem moglo krenuti na bolje....

Ogulin je prekarasan grad za živjeti, samo kad bi se gro ljudi mogao okupit i raditi u njemu i oko njega (POZOG prije svega). A ne da ljudi, prije svega mlađa ekipa, živi u Ogulinu i radi u Zagrebu i svakodnevno putuje OG-ZG-OG. Otići će mladi ljudi van Ogulina i države, grad će se umrtvit i gdje smo onda?!? Ali nadam se da nisam u pravu.

U svakom slučaju, želim sve najbolje bilo kome friškom, nekompromitiranom i odlučnom da se nešto napravi, jer se može. Pogledajte primjer Jaske ili N. Vinodolskog koji imaju mlađeg gradonačelnika, relativno slobodnih ruku. Napredak je očit.