Jučerašnja izborna Skupština samo je potvrdila ono što se je unaprijed znalo. Ivan Vučić i naredni će mandat obnašati dužnost prvog čovjeka Hrvatske demokratske zajednice Karlovačke županije. Novi - stari predsjenik već prije je izrazio želju da se za dužnost predsjenika ŽO HDZ-a jave još neki kandidati, ali to se nije ostvarilo. Ostali potencijalni kandidati valjda su prosudili da je Vučić prejak protivnik, pa se nitko nije javio za tu  dužnost. Na Skupštini su izabrani i članovi Županijskog odbora, Nadzornog odbora i izaslanici za 15. Opći sabor stranke.


O Skupštini, radio Mrežnica između ostalog donosi:

"

"Žao mi je što nije bilo više kandidata, ali takva je bila procjena ostalih. No, uvijek sam bio za timski rad i zajedništvo. Ako ćemo tako raditi vratit ćemo HDZ na čelo države", izjavio je Vučić najavivši zaokret u politici HDZ-a.

Pri tom misli da će biti i "čišćenja" od onih koji su naštetili ugledu HDZ-a i njegovom članstvu, a onda i promjenom načina glasovanja u ovoj stranci.

Naime, Vučić je naglasio kako se i on od ranije zalagao za model "jedan član, jedan glas", ali ne da se uvodi "na poluvremenu".

Uvjeren je da će se na Saboru HDZ-a izmijeniti Statut kojim će biti omogućena bolja veza baze sa središnjicom.

"Predsjednici temeljnih ogranaka trebali bi biti članovi općinskih i gradskih Predsjedništava, predsjednici gradskih i općinskih pak u županijskim, a predsjednici županijskih organizacija u Predsjedništvu stranke na državnoj razini", pojasnio je Vučić.

Osim novog predsjednika HDZ-ovci su izabrali i novi peteročlani nadzorni odbor, zatim Županijski odbor u koji je ušlo 39 delegata te 37 izaslanika za Opći Sabor stranke.

A kako će oni tamo glasovati, za istog ili različite kandidate, ovisit će o dogovoru.
Prije odluke dat će mogućnost svim kandidatima da se predstave u HDZ-ovim prostorijama na Mažuranićevoj obali.

"Od 5. do 19. svibnja omogućit ćemo svim kandidatima predstavljanje u našim prostorijama, ako im ne odgovara neka si osiguraju drugi prostor. Ako se dogovorimo izaslanici će podržati jednog kandidata, ako ne svatko će glasovati po vlastitom nahođenju", rekao je Vučić i naglasio da se od novog vodstva, ma tko to bio, očekuje da osigura bolje sudjelovanje županijskih organizacija u donošenju odluka.

"Borit ćemo se za to. Iako je demokratizacija u HDZ-u na visokoj razini ipak smo i mi sami iz nekog strahopoštovanja šutjeli, svi su htjeli podilaziti predsjednici, a onda kritizirati sa strane. Ja mislim da stvari treba rješavati za stolom i za stolom ih  mijenjati, zaključio je Vučić".

 

I tako, dvije najjače stranke u Karlovačkoj županiji, HDZ i SDP, na čelu imaju Ogulince - Vučića i Vukovića a tu bi im se lako mogao priključiti i pravaš Bokulić, koji je trenutno županijski koordinator HSP-a dr. AS. Vučić mi je svojevremeno u razgovoru na radiju, nakon moje male "provokacije" o odnosu s Vukovićem, izjavio da je on uvijek za suradnju, kada su interesi Ogulina u pitanju. Bili bi radosni da budemo svjedoci jedna takve suradnje, koja bi gradu donijela napredak. Bez obzira na malo zategnute odnose, Vučiću čestitke na izboru za čelo stranke.

 

22.4.2012.

Nebojša Magdić

Comments  
Slažem se sa "Tri zavjeta". Glavno je da se nekud ide, a kako je krenulo sa Vučićem uskoro nećemo biti Ogulinci nego Karlolinci jer je sve više ljudi više vremena provede u Karlovcu gdje radi nego u Ogulinu gdje živi. Kad će se konačno ljudi početi zapošljavati u Ogulinu? Poslušajte na radio Ogulinu oglase za zaposlenja Ogulin 0 bodova.
Ua,

Valjda će shvatiti za koga su glasali i što im je taj napravio.... pa više neće.
Optimist sam pa se nadam da neće biti prekasno da se stvari poprave nabolje.
Gospodin Vučić, ponovo Župan, i nije čudo. Iz Ogulina odvukao u Karlovac Sud, gruntovnicu, državno odvjetništvo, prekršajni sud, Bolnica se raspada na sastavne faktore, drastično se smanjuje broj ležaja. Svaka ćast svi Karlovćani će glasat za Vučića i to je cool. Samo neznamo kako će Ogulinci koji su devastirani, nezaposleni, a bez svega su ostali.
E MOJA "TRI ZAVJETA". TO JE KOMENTAR KAKVIH BI TREBALO VIŠE. NA TEMU JE, KRATAK I VRLO LUCIDAN. ODLIČNO, AKO TI TO NEŠTO ZNAČI. I OPROSTITE NA VELIKIM SLOVIMA.
Bob Rock, od kud ti znaš tko provocira??? Čim neko napiše nešto kontra HDZ-a, odmah su krivci SDP-ovci?
Ma čini mi se da netko kenja baz veze. Jer da je nešto bilo netko bi napisao.
U radu je Bob Rock. Slažem se apsolutno s tobom no mene interesira kakva je to bila uloga Radočaja u okruživanju kandidata o kojoj piše Večernji. Jel netko zna pa da nam prenese.
Netko je u malom komentaru o Nešinom pisanju potpisao Maksa. Koliko Maksa poznam, njemu nije ni na kraj pameti da bi se javljao na ovakav način. Ako već ima potrebu, učiniti će to na svom blogu. Zato je prozirna igra osobe potpisane sa Maks. Po njemu je Nešo Vučićev i HDZ-ov igrač. Valjda zato što je čestitao Vučiću na izboru. E po tome je on i Bananin igrač jer ga je debelo nahvalio kada je ovaj postavljen na visoku funkciju u HŽ-u. A kakav je HDZ-ov navijač najbolje je još jednom pročitati post "Demokracija više na stanuje ovdje a kad će ne ZNA SE". Ako je taj duhoviti post pun sprdnje i argumenata navijački za HDZ, onda ja ne kužim stvari. Ovo je sitna provkacija sitnog igrača SDP-a, koji ne može smisliti baš niti jednu pozitivnu riječ o HDZ-u. Pa po čemu se onda razlikuje od isto takvih netolerantnih HDZ-ovaca.
Gospodin "ski" malo obmanjuje javnost, Večernji je pisao još nešto...o Toni R. i njegovoj ulozi u zaokruživanju kandidata...
Neši svaka čast za sve postove na njegovu blogu. Ovaj je poseban. Pročitajući sve između redaka mora se zaključiti da HDZ pod vodstvom Vučića daje zavidne rezultate na području Županije, posebno po pitanju demokracije.
Stoga čestitke Ivanu Vučiću na premoćnoj pobjedi!