"Prvi puta Ogulin je posjetio novi generalni direktor Hrvatskih voda mr. sci. Ivica Plišić sa svojim suradnicima. U Uredu gradonačelnika sastao se s županom Ivanom Vučićem, gradonačelnikom Nikolom Magdićem, zamjenikom Tonom Radočajem, direktorom Vodovoda i kanalizacije Zdravkom Paušićem i predsjednikom Upravnog vijeća Vodovoda i kanalizacije Jurom Turkovićem. Teme sastanka bile su: zaštita Ogulina od visokih voda, realizacija projekta sustava odvodnje, vodoopskrba Bjelolasice i sanacija gubitaka vode na sustavu vodoopskrbe. Nakon sastanka sudionici su obišli pročistač otpadnih voda u Ogulinu".




Ovo je priopćenje koje je medijima dostavljeno iz Grada Ogulina. Dakle, još jedna nemušta informacija iz koje ne saznajemo apsolutno ništa, i kao takva, ako je sama sebi svrha, nije nam ni potrebna. O.K. Sastali su se neki važni ljudi, sjeli i malo popričali o nekim važnim temama, kasnije vjerovatno nešto malo klopali....... i to je sve. Ma molim te lijepo. Zar Ogulinci ne zavređuju suvisliju i kompletnu informaciju ?. Jer sigurno je da bi građani ipak željeli nešto više saznati o svemu. Pa radi se ljudi moji o krucijalnim temama, iznimno važnim za ovaj grad.

1. OBRANA OGULINA OD POPLAVE - kakvo je stanje, u kojoj smo fazi, koliko dugo ćemo još strahovati od nabujale Dobre, nazire li se ikakvo riješenje, kada, kada, kada ? O tome ništa - nula bodova.

2. SUSTAV ODVODNJE - radi se, kopa, ruje na sve strane, ljudi se spajaju na kanalizacijsku mrežu. Siguran sam da je direktor Paušić o tome opširno eleborirao. U gradskom priopćenju o tome opet - ništa. Nula bodova.

3. OPSKRBA VODOM BJELOLASICE  - ni riječi o detaljima, o načinu rješenja tog problema, o eventualnom financiranju, o rokovima. Opet u priopćenju - ništa. Nula bodova. 

4. SANACIJA GUBITKA VODE U VODOOPSKRBNOM SUSTAVU. Problem je to koji muči čitavu Hrvatsku, jer se prosuđuje da se gubici u sustavu kreću do čak 50 posto, što je prolijevanje nacionalnog bogatstva. Danas kada voda postaje skuplja od nafte, takav luksuz si nitko ne može priuštiti. Kod nas u Ogulinu situacija je nešto bolja a koliko - u priopćenju ni slovca. Još jednom - nula bodova.

I na kraju da kažem, da mi u svemu jedno ne ide u glavu. Očito da se nešto radi, gradsko se vodstvo trudi u okviru svojih mogućnosti, očito da se rade i za Grad dobri poslovi pa se pitam, zar su ti ljudi politički toliko nepismeni da eto ne mogu kapitalizirati ni one dobre poteze koje čine. Nego sve, iz ne znam kojih razloga, čuvaju i taje ko zmija noge. Što je u pitanju - neznanje, nesnalažljivost u komunikaciji s medijima ili nešto treće. Netko će mi možda prigovoriti, ma kaj možda, sigurno će, kada ću navesti primjer sadašnjeg župana Vučića. Nije bilo dana kada od njega nisi mogao dobiti informaciju. Nije se ništa moglo dogoditi da nas na radiju on o tome nije i samoinicijativno obavijestio, nije bilo sastanka na koji nismo bili pozvani. Znao je na neki naš telefonski upit s radija izaći sa sjednice Sabora i odgovoriti nam. To je jedan od razloga što smo s njim imali dobre odnose. Jer novinaru je informacija dragocjena, a uskraćivanje informacije, iritantno. S ovom gradskom vodećom postavom na radiju smo imali stalno "smetnje na vezama" a kolko vidim, s kolegama i sada komuniciraju putem priopćenja. Čista "komitetska" filozofija.


27. 4. 2012.

Nebojša Magdić



 


Comments  
Ne Točkice. Nije to bijeda njihove vladavine. To je naša bijeda jer smo im to dozvolili. A Ogulin će nažalost, kao zadnjih 60-70 godina, biti na rubu zbivanja. I komunjare i HDZ-enjare za grad nisu ništa učinili.
Yinx je pogodio u sridu. Upravo to se događa kada netko, bio to neki naš bloger ili ogulinska oporba ukaže na problem, HDZ ga ignorira jer se oni to nisu dosjetili. To je bijeda njihove vladavine.
Da te nema Nešo trebalo bi te izmislit. Vjeruj da glavonje svaki tvoj post iziritira do bola. I to je ono što nas veseli. Veseli njihov bijes što ukažeš na njihove kretenluke. Jedino što nije dobro je to, da će rezonitati ovako: E neće on nas zajebavat i ukazivat na propuste nego ga treba ignorirati. I tu postoji opasnost da samo kontra tebi i građanima, iz čiste napasti ne isprave ono što su zabrljali i na što si ti ukazao. Bojim se zato da će i Crveno, i Školsko, i bivši tenis, i "kolektor" u Đuli ostati naša sramota jer to nisu uočili oni već ti.
Viva, viva Viva Piva.
Ovo kaj se danas zove HaDeZe su ustvari Sanaderosi Vulgaris,a ako je i ostao netko pošten taj se krije i ne smije zucnut.
Zato taj i takav HaDeZe zajedno sa SVIM protagonistima treba zauvijek nestati sa politićke scene a svim onima koji su se na bilo koji način okoristili participiranjem u toj lopovskoj udruzi zauvijek onemogučiti da to ponove bilo kroz stranke bilo kroz ovlasti na radnim mjestima u administraciji i državnim i javnim službama na koje ih je HaDeZe postavio.
A nama koji smo stvarali državu će HDZ pokojnog predsjednika Franje Tuđmana ostati u srcu kao paradigma državotvornosti i svetinja koju je Sanaderova banda uništila.
Tipovi koji su našom greškom na vlasti u ovom gradu, ne znaju osnovno pravilo - ono što nije objavljeno, nije se dogodilo. I tako ne mogu dobivati političke poene i za one slučajno dobre poteze koje učine. A što se tiče Točkice, koja čeka da Duda popizdi i da se očituje to jest da im prišije koju kiticu, od toga ništa. Predobro joj je da bi pljuvala u tanjur iz kojeg jede. A sada joj je šansa da se raspojasa jer HDZ garant odlazi u ropotarnicu povijesti. Barem za neko vrijeme.
Aj nemojte pričati svašta. Ti tipovi redovito na izborima dobiju 3.000 glasova ili više. Prema tome, poštujte volju naroda.
To Neso,majstore.Ali se bojim da od svega nikakve koristi.
Tražili ste, gledajte.
Ma ne pišite uopće ni slovo o njima i njihovim glupostima. Nisu zaslužili da im se pokloni i trun pozornosti. Njihov rejting u ovom gradu je na apsolutnoj nuli.