Oko mjesec dana,  iz  objektivnih razloga nisam pisao blog niti se javljao na fejsu. A ako ništa, u to doba trebalo je zabilježiti otvaranje skijaške sezone u Vučićima. Svake godine neumorni volonteri iz Skijaškog kluba Ogulin, nečim nas iznenade. I obraduju.  U planu im je bila izgradnja pokretne skijaške staze i staze za trčanje. No to su za sada stavili na stranu i sve skijaše iznenadili ni manje ni više, nego, topom za snijeg. I tako danas imamo vučnicu, ratrak, top za snijeg. A samo pred 10-ak godina, na stazi Kuti bila je šikara. A da ipak moram nešto napisati, podsjetio me je na blogu „Ogulin u srcu“ stalni pratitelj koji se potpisuje s „Đebedaja“. I traži da malo pohvalim dečke iz Ski kluba. Mislim da nema potrebe, jer ih je on onako od srca, najviše pohvalio. Evo njegovog posta:

#32 Đebedaja 2021-01-17 15:07

Bog Nešo, bog svim. Ako si još pri živim onda ovo čitaš i drago mi je. Ako budeš opiral bloga jopet jednom molim te napiši kaj o ovem lipem marljivem svitu u Vučići..kaj iz ničeg čuda stvaraju. Sniga ko u priči, ratrak razgrnja, voda se pumpa iz Dobre..ma svega lipeg, i neki je to moral smislit, organizirat tu složnu družbu kaj niš ne išće a puno daje. Pofali ih Nešo, jer ti ljudi su nam promociju napravili pravu i sadržaj turistički, a i za lokalce usnule. Evo, ja sam se danas pod izgovorom da pazim malu kćerkicu tulko ismijal, isanjkal...da sam na bankomat nazad išal da im tuknem koju kunu u donacije. Pa sve bi im dal jel su me tulko razdragali u ovem vremenu ludem..kad se i u oči više negledamo, maske na lice nabili. A i bez teg vraga Corone viši niki nikem...svaki svoje probleme i breme guta kako zna i umije. Zato Nešo dok još dršćem od dragosti i zahvalnosti, tim ljudim od akcije i sloge, molim te udjeli im koji redak svojeg teksta, znam da već mnogi put jesi...ali sve zavređuju. I na fejs zaljepi kaj, jer to puno više ljudi prati. Ne saljaki poput mene, kaj ga nisu aktivirali. Lipi pozz“.

Eto tako piše Đebedaja a siguran sam da mnogi dijele njegovo mišljenje.

A sada nekoliko detalja o topu za snijeg. Dečki su ga nekako „namirisali“ u Vrbovskom, gdje je trebao raditi na nikad zaživljenom skijalištu „Bijela kosa“. Naši ih zamolili za posudbu a Vrbovštani, kakvi već pošteni jesu,  odmah dali top jer rekoše, bolje da kod vas radi, nego da kod nas stoji.  Onda su naši genijalci  krenuli u nabavu 300 metara cijevi za vodu i vodenu pumpu. Tu su po običaju naišli na financijsku pomoć Ogulinaca i sve novčano pokrili.

E sada se pojavio problem opskrbe topa vodom. I tu su dečki našli rješenje. Naime,  povrh skijališta postoji još iz doba izgradnje HE Gojak bazen, tamo iz 50-ih godina, koji nije bio u funkciji. I zasukali rukave, otkopali bazen, očistili ga, dletovali i postavili hidroizolaciju. U taj bazen cijevima crpe vodu iz Dobre da „hrani“ top.

Sada se nadaju da će postojeći top ostati im na korištenje a već razmišljaju o nabavci dva nova, kako bi pokrili velik dio staze. O kakvom se zahtjevnom poslu radi, ne treba ni govoriti. Ali ovim, da tako kažem, čudnim i nevjerovatno ambicioznim ljudima, ništa nije teško. I vjerujem da će nam za narednu sezonu prirediti još neko iznenađenje. I to sve onako volonterski. Zamislite si da je vani minus sedam, kako je bilo jedne noći. I umjesto da iz fotelja gledaju TV ili spavaju  u toplim krevetima, naši junaci cijelu noć pravili umjetni snijeg. Naklon do poda.

I još da spomenem, da za pravljenje umjetnog snijega temperatura mora biti najmanje minus tri stupnja i što niža vlaga. Onda je snijeg najbolji.

Sve si mislim, koliko za ovaj trud naših skijaša treba lajkova. Možda niti jedan. Dovoljna je samo vaša podrška.

 

Bully u akciji.

VBR za umjetni snijeg.

Krenulo je. Bravo dečki.wink

Sada na piće. Zaslužili ste.yes

Za skijanje - spremni.cheeky

Skijaša odasvud.

2. 2. 2021.

Nebojša Magdić

 

 

 

Comments  
Uz to, što za neke od tehničkih smisla nije umjetni snijeg, nekada se smatra da su stvari u Ogulinu, kao što su Nešo Škorašnik i Nebojša Magdić, nešto kao umjetni snijeg za ljudsku dušu.
Among all special editions, splattered vinyl records yacht charters in miami
For seasonal maintenance of kotelnaya, lots of advice.
acheter Kamagra sans ordonnance: kamagra pas cher - commander Kamagra en ligne
Golbet Turkey is a modern digital platform designed for sports fans golbet
Mold thrives in damp, humid environments mold testing in Lawrence
Today you can get to know a modern porno az erdőben
The Assassin seeks a path to peace, although he himself allows murder How to get rid of a person
Tule vali sobivaim laen ning esita taotlus. Vastus koheselt. Raha katte samal paeval. Meie platvormil esindatud laenud on hoolikalt valitud ja neil on korge usaldusvaarsus. Meie saidi labipaistvus ja kasutajasobralikkus annavad teile voimalused laenud tallinn
Kodust lahkumata ja interneti vahendusel kogu Eesti piires. Autolaen on mugav lahendus, kui sooviks on osta kasutatud autot voi mootorratast laen kinnisvara tagatisel