.jpg)
Marko Cvijanović iz riječkog Novog lista novinar je godine u izboru Hrvatskog zbora sportskih novinara (HZSN), dok je nagrada za životno djelo na tradicionalnoj svečanosti u zagrebačkome Novinarskome domu posthumno pripala doajenu sportskog novinarstva Tomislavu Židaku, koji je preminuo u travnju prošle godine.
Cvijanović je jedan od najmlađih dobitnika nagrade Novinar godine, a zaslužio ju je serijom komentara o nastupima hrvatske nogometne reprezentacije i optimističnom pričom o transplantacijama Ivana Klasnića. Nagradu je Cvijanoviću uručio predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša.
HZSN je posthumno dodijelio nagradu za životno djelo Tomislavu Židaku, legendarnom reporteru i komentatoru Sportskih novosti i Jutarnjeg lista koji je preminuo 13. travnja 2017. godine. Židak je bio dvostruki dobitnik nagrade Novinar godine, a HZSN je nedugo nakon njegove smrti pokrenuo inicijativu da jedna od zagrebačkih ulica pokraj stadiona Maksimir dobije njegovo ime. Nagradu je primila Židakova supruga Snježana, a predao ju je glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora Josip Čop.
Nagradu za životno djelo dobila je i Ankica Jagodar, koja je cijeli novinarski vijek odradila u Sportskim novostima kao novinarka, reporterka i urednica regionalnih izdanja. U Sportskim novostima bila je jedna od onih novinarki i urednica koja je odgajala generacije mladih, davala im priliku za dokazivanjem i učenjem.
Priznanje za lokalno novinarstvo otišlo je, na prijedlog kolega iz radija, u ruke Darka Pribanića, sportskog novinara iz Ogulina, dopisnika Sportskih novosti te urednika sportske emisije na Radio Ogulinu.
Još se sjećam Darka kada sam ga angažirao za vanjskog suradnika na radio Ogulinu i uvalio mu magnetofon Grundig od 2o kila, kojime je on radio priloge. Jedan od prvih priloga je onaj o europskom boksačkom velikanu i prvaku, Ivanu Prebegu. Davno je to bilo. DARKU ČESTITKE.
5. 3. 2018.
Sportske novosti
A isto tako i lupetanje Racionalnost.
Pa i ZG Sveučilište nije mediju prvih 500 stotina. LJUBLJANA I Bgd je ispred.
Jebem vas blesave.
Koza, cestitam, bleee, blew !!!
mislim da je ovo kruna dosadašnjeg rada na športskom polju i oko njega. Tko čeka taj se i načeka (ali i dočeka). Kao i svakome ima nekih zamjerki koje ne mogu i neće poljuljati ovo priznanje. Ma mogu ti reći samo HVALA, a kemu je krivo neka plače, bit će mu lakše. Darko, čestitam na prepoznavanju onih koji su predložili, a ti dobio. Sigurno si zaslužio za tolike aktivnosti i odgovornosti u športu Ogulina.
Čestitam!