Ogulin se, zajedno s članovima građanske Inicijative Zvijezde i Gaze, odlučio zbog Aglomeracije Karlovac – Duga Resa obratiti Europskoj komisiji i među ostalim, Ursuli von der Leyen, a na podršku pozivaju i sve ostale gradove Karlovačke županije da učine isto.

Naime, sve to povezuju s VIK-om, čijim bi korisnicima i trebali postati najavljenim spajanjem tvrtki.

Kako je danas na konferenciji za medije kazao ogulinski gradonačelnik, Dalibor Domitrović, Ogulinci ne žele plaćati nestručno izvedene radove u Karlovcu, jer će, tvrde, veliki dio milijunskih šteta koje su nastale nestručnim provođenjem projekta spasti na tvrtku Vodovod i kanalizacija Karlovac, a što će se odraziti i na građane Ogulina.

 

– Obišao sam teren nekoliko puta sa strukom, te smo došli do neke paušalne procjene od 100 milijuna eura štete prilikom realizacije ovog projekta. Kada sto sve sagledamo, kada dođe to trenutka pripajanja karlovačkom Vodovodu, postavlja se pitanje tko će platiti tu štetu? Zbog toga sam tu. To se tiče svih gradova, općina, svih stanovnika Karlovačke županije. Pozivam ih da se pridruže ovoj Inicijativi i zaštite se, ističe Domitrović dodajući da je svjestan da s političke strane možda nije korektno “tako biti u tuđem dvorištu”, ali ozbiljnost situacije od njega to zahtijeva.

 

Također, osvrnuo se ogulinski gradonačelnik i na navode VIK-a kako će Ogulin imati svoju podružnicu te zašto nisu iskoristili europska sredstva za vlastitu aglomeraciju.

 

– Pričaju o tome da se Grad ne želi pripojiti VIK-u u Karlovac, a to nije istina. Prema prijedlogu ugovora o pripajanju jasno se vidi da nam se ne nudi nikakva podružnica, već da mi postajemo dio njih. Znači, sve obveze preuzimamo na sebe. Također, što se tiče aglomeracije u Ogulinu, greška u prijavi datira iz 2010. godine kada je na vlasti u Ogulinu bio HDZ i tad preuštivost je bila 3,5. a ona mora biti ispod 3%. Izuzetno loša projektiranost, odbijeno je od strane Europske komisije i evo prije dva tjedna kreće prijava od 36 milijuna eura aglomeracije Ogulin, pojasnio je Domitrović.

 

Jedna od stanarka Zvijezde, Branka Horvatić, pozvala je i sve ostale građane Karlovca da dođu u Zvijezdu, odnosno pruže im podršku jer svi zajedno će snositi financijske posljedice koje iza sebe ostavljaju štete nestručno i neadekvatno izvedenih radova aglomeracije.

 

Ujedno, uputila je i poziv karlovačkoj Gradskoj upravi da prestane s obmana, dok je otkrila da su pokucali na vrata i svim nadležnim institucijama i inspekcijama, od hrvatskih do europskih.

 

– Mi tražimo pismeno jamstvo da će svima kojima je nastala šteta ona biti i nadoknađena. Cijelo vrijeme oni to obećavaju. međutim mi ništa nismo pismeno vidjeli, samo hrpa neistina i laži. Gradonačelnik je prije mjesec dana rekao da će biti Radićeva popločena prošli mjesec, evo oni još nisu ni počeli. Ne znam zašto se uopće radi nova kanalizacija kada je ovdje prije manje od 30 godina rađena kanalizacija i nijedna kuća nije bila oštećena.

 

Za laži i obmanjivanja Grad i VIK optužio je i sam predsjednik Inicijative, Milan Medić, potkrepljujući sve i povijesnim dokazima.

 

Naime, nemoguće je, tvrdi Medić, da ne postoji druga tehnologija, primjerenija Zvijezdi, kada je upravo prije manje od 30 godina u istima tim ulicama rađena kanalizacija, ali bez oštećenja.

 

– Rezolutno odbijamo sa Gradom i VIK-om na taj način da će se radovi nastaviti i prouzrokovati još više štete. Treba se napraviti kompletna revizija projekta i da se utvrdi tko je ustvari kriv za ovakve višemilijunske, katastrofalne gubitke i štete. Neka revizija kaže kako radove nastaviti dalje na stručan način, a da do novih oštećenja ne dolazi. Ako izvođač ne zna raditi svoj posao, a o tome smo više puta svjedočili, onda bolje neka ne rade.

 

Za njega, ističe Medić, karlovački gradonačelnik radi protiv svojih građanima nanoseći ovakvu štetu, dok je u Ogulinu našao na podršku i razumijevanje, a to isto očekuje i od ostalih jedina lokalne samouprave Karlovačke županije u borbi protiv kompletne devastacije karlovačke stare jezgre.

 

10. 5. 2024.

Radio Mrežnica

Comments  

Quoting Rusi nadiru:

Slijedece godine cete pjevat od Urala pa do Triglava i plesat kazacok, nebi me cudilo da vec postoji plan ako Rusi banu na granicu, pojavit ce se novi Tito koji ce zamjeniti A.P a penava ce sa domovinskim pokretom u partizane heheehhe, kako ono veli stipe, mi smo dva puta pobjedili u 2. svjetskom ratu:))))

P.S. Samo sto ovaj put ako rusi dodju vise nece otici.


A Tito će bit grumf!
Ti si frajeru jakoo zglajzal.
Potrazi pomoć dok te ni skroz zelo.
Partijce su toliko ispunjeni mržnjom da ih paranoja dere na najače. Nije bolest sve što boli.

Quoting Rusi nadiru:

Slijedece godine cete pjevat od Urala pa do Triglava i plesat kazacok, nebi me cudilo da vec postoji plan ako Rusi banu na granicu, pojavit ce se novi Tito koji ce zamjeniti A.P a penava ce sa domovinskim pokretom u partizane heheehhe, kako ono veli stipe, mi smo dva puta pobjedili u 2. svjetskom ratu:))))

P.S. Samo sto ovaj put ako rusi dodju vise nece otici.



Rusi nadiru ti si genijalac. Kako si samo uspio ovo lijepo srociti.
A SKOJ je frustrirani kreten.
A ni ja nisam daleko kad se s budalama upustam u diskusiju.
Ne znam zašto Neso ovo ne brise jer s temom nema nikakve veze.
Slijedece godine cete pjevat od Urala pa do Triglava i plesat kazacok, nebi me cudilo da vec postoji plan ako Rusi banu na granicu, pojavit ce se novi Tito koji ce zamjeniti A.P a penava ce sa domovinskim pokretom u partizane heheehhe, kako ono veli stipe, mi smo dva puta pobjedili u 2. svjetskom ratu:))))

P.S. Samo sto ovaj put ako rusi dodju vise nece otici.

Quoting Bik na gmajni:


Quoting Dubioza:

Citat
BIK na gmajni

Butkoviceva kravica simbolizira Hrvacku koju hadezejci muzu koda ne postoji jutri,svaki si je nabavil po jedan resor i jednu kravicu,problem je taj ,kaj ce se kravica, uskoro vime upalit a mliko presusit, jerbo eri EU eurica uskoro dolazi kraj a kaj cete onda?


Ne mogu vjerovat Bik na gmajni koji si ti s oprostenjem debil. Kazes da ce uskoro nestati eurica i 'kaj cete onda'. Ti kao da se tome veselis. Ako do toga dodje a nadam se da nece onda se i ti trebas zapitati -a kaj cu ja sad. A ne blesavo i zlobno pitanje 'a kaj cete onda'. Kaj cemo mi i kaj ces ti ako nestane eurici. Jednostavno receno - zajedno cemo najebat. :sad:



Niti sam ministar niti sam uhljebljen u drzavnu sluzbu,nemam svoj resor,nemam clansku iskaznicu partije na vlasti,nemam kupljenu diplomu,ne dobivam poticaje,nemam braniteljsku ili saborsku mirovinu,nisam suspektan poduzetnik,nemam aprtmane na moru,nemam zemljiste koje se u ministarstvima pretvara iz poljoprivrednog u gradjevinsko,ne apliciram za novce iz EU fondova,nemam vjetroelektrane,nemam agroturizam,ne igram nogomet i nemam ugovor sa mamicima,itd itd...Jednom rijecju jebe mi se za hdz i njihove kravice, za ukrajinu,za modrica ili bebi lazanju.

Jedino sto si u pravu jest to da sam DEBIL, jer samo totalni debil u ovoj drzavi prezivljava od svog postenog rada i zato sto prije bankrotiramo to bolje, ja necu nista izgubiti ali mnogi hoce.
i sve ostale izmisljotine ove izmisljene drzave




Tako je Bik na gmajni. Izmisljena drzava. Puna izmisljotina. Hrvatska nikad nije postojala. Iduce godine idemo na Euroviziju sa pjesmom ' Od Vardara pa do Triglava" i sigurno pobjedjujemo.
TITO HEROJ.

Quoting Dubioza:

Citat
BIK na gmajni

Butkoviceva kravica simbolizira Hrvacku koju hadezejci muzu koda ne postoji jutri,svaki si je nabavil po jedan resor i jednu kravicu,problem je taj ,kaj ce se kravica, uskoro vime upalit a mliko presusit, jerbo eri EU eurica uskoro dolazi kraj a kaj cete onda?


Ne mogu vjerovat Bik na gmajni koji si ti s oprostenjem debil. Kazes da ce uskoro nestati eurica i 'kaj cete onda'. Ti kao da se tome veselis. Ako do toga dodje a nadam se da nece onda se i ti trebas zapitati -a kaj cu ja sad. A ne blesavo i zlobno pitanje 'a kaj cete onda'. Kaj cemo mi i kaj ces ti ako nestane eurici. Jednostavno receno - zajedno cemo najebat. :sad:



Niti sam ministar niti sam uhljebljen u drzavnu sluzbu,nemam svoj resor,nemam clansku iskaznicu partije na vlasti,nemam kupljenu diplomu,ne dobivam poticaje,nemam braniteljsku ili saborsku mirovinu,nisam suspektan poduzetnik,nemam aprtmane na moru,nemam zemljiste koje se u ministarstvima pretvara iz poljoprivrednog u gradjevinsko,ne apliciram za novce iz EU fondova,nemam vjetroelektrane,nemam agroturizam,ne igram nogomet i nemam ugovor sa mamicima,itd itd...Jednom rijecju jebe mi se za hdz i njihove kravice, za ukrajinu,za modrica ili bebi lazanju.

Jedino sto si u pravu jest to da sam DEBIL, jer samo totalni debil u ovoj drzavi prezivljava od svog postenog rada i zato sto prije bankrotiramo to bolje, ja necu nista izgubiti ali mnogi hoce.


i sve ostale izmisljotine ove izmisljene drzave
Citat
BIK na gmajni

Butkoviceva kravica simbolizira Hrvacku koju hadezejci muzu koda ne postoji jutri,svaki si je nabavil po jedan resor i jednu kravicu,problem je taj ,kaj ce se kravica, uskoro vime upalit a mliko presusit, jerbo eri EU eurica uskoro dolazi kraj a kaj cete onda?


Ne mogu vjerovat Bik na gmajni koji si ti s oprostenjem debil. Kazes da ce uskoro nestati eurica i 'kaj cete onda'. Ti kao da se tome veselis. Ako do toga dodje a nadam se da nece onda se i ti trebas zapitati -a kaj cu ja sad. A ne blesavo i zlobno pitanje 'a kaj cete onda'. Kaj cemo mi i kaj ces ti ako nestane eurici. Jednostavno receno - zajedno cemo najebat. :sad:
Nemoguce, HDZ su banda, zlocinci, lopovi, neuki, i sad se udruzili s ustasama, crnokosuljasima RH ode u pm, SDP kabala, sljedba je u raspadu...

Quoting Sa Kopel:


Quoting Sdp:


Quoting Sa Kopel:

Vide brale sto Pavao zbori:


'Ponovi sto puta neistini i postati će istina. Tako zločinačke radi. Poslušaj presicu grumfa pa će biti ponovno jasno. Ili je jasno pa mučiš vodu. Ili si infaltivan.


Niti 'mučim' vodu niti sam infaltivan. Samo vrlo dobro i dugo pamtim ali da ne duljum, evo ti copy paste:
A da Grumfek često puta zna lagati u to smo se već više puta uvjerili mi u Ogulinu. Sada spašava Karlovac a tri godine ne može spasiti 300 metara ceste od dalmatinca do 'velikeg' mosta.


I to piše tko.
Kradljivac paradajza naš senilac beloglavi Nešo. Ma daj me nemojte njemu su i 2 gemišta previše



Jebe vas Neso ko mlade majmune. Ali to nije tesko. Vas ogulinske ljevicare jebat moze svatko obzirom na vase intelektualne kapacitete i sranja vasa i sranja vaseg vodje zvanog Grunfek.
Koja ideja. Otici u Karlovac i prodavati demagogiju. I to cini lik koji vec cetvrtu godinu nije u stanju izgraditi 3oo metara ceste.
O nesposobnosti SDP.ovske ekipe u ViK.u da se i ne govori. Oni iz kriminalne organizacije napravili su vise od 50 kilometara kanalizacije a Grunfova uhljebnicka ekipa niti jednog jedinog metra. Vazno je bilo namjestiti pusku bivsem direktoru i zaposliti covjeka za kojim se vuce rep iz Semelrocka.
A sto se tice kradje paradajza, to je vrhunac koji vi svojim ogranicenim mozdanim kapacitetima mozete smisliti.
Butkovic i njegova kravica pokazali su kako se zajebancijom moze usutkati vas ljubitelj bijelih lajni i presusiti njegove rijeke nepravde.



Butkoviceva kravica simbolizira Hrvacku koju hadezejci muzu koda ne postoji jutri,svaki si je nabavil po jedan resor i jednu kravicu,problem je taj ,kaj ce se kravica, uskoro vime upalit a mliko presusit, jerbo eri EU eurica uskoro dolazi kraj a kaj cete onda?

Quoting SAVA KOVAČEVIĆ:

Kuzma tomašić načelnik općine Smokvi a, uhićen, dal ki zna iz koje je stranke jer INDEX nezna......


Ja znam je u Socijaldemokrati