
Nedavno sam pisao o Crvenom, igralištu na kojem su
generacije Ogulinaca učile prve korake u nogometu,
rukometu, košarci. Godinama je ono služilo i školama u
njegovu okruženju. I onda je, nekako tiho, Crveno palo u
zaborav. Točnije, potpuno je zapušteno i danas je ruglo u
gradu. Zaboravljeno od onih koji bi se o njemu trebali brinuti,
čeka neka bolje dane.
S druge strane, imamo primjer kako bi
se o sportskim objektima trebali brinuti. To su igrališta koja
su sami izgradili članovi Društva za športsku rekreaciju Koci.
Naprosto je nevjerovatno s koliko su ljubavi i truda Prapućani
uredili mali sportsko centar, na kome im mogu pozavidjeti i
puno veće i bogatije sredine. Tereni za mali nogomet, rukomet,
košarku,odbojku, tenis......na raspolaganju su svima. I za razliku
od kultnog Crvenog igrališta, o njima Prapućani, poput pravih i
marnih gospodara, vode brigu. Ovih dana počeli su proljetno
uređivanje svog sportskog centra. Postavili su novu rasvjetu,
žicu koja ograđuje terene, dotjerali igrališta. Njih 30-ak,
nekoliko dana zorno pokazuju kako se sve može, kada se hoće.
Troškove "šminkanja" svoj centra pokrili su sredstvima od
članarine, sponzora i uz pomoć Grada.
Sportski centar Koci mjesto je raznih zbivanja tijekom godine a
za dva mjeseca, dogovaraju atraktivan turnir u malom
nogometu, na kome bi trebala nastupiti i momčad prvaka
Hrvatska - Nacionala.
P.S.
Imam problema s postavljanjem slika na blogu. Više fotkica možete vidjeti na moj fejsu.
1. 4. 2017.
Nebojša Magdić
Prije više od trideset godina (nadam se da ne griješim) jedna je osoba inicirala zatrpavanje bare zvane Kal. Nalazi se na zelenoj granici :) između Proca i Lomosta. Nakon što je Kal zatrpan i poravnan, ista osoba je inicirala da se u Kalu dio površine asfaltira (asfaltiranje je bilo riješeno i to bez potrebe za učešćem stanovnika Proca) i postave koševi i mali golovi (konstrukcije koševa i golova bilo bi besplatno).
Tada su se pojavili Neki i unesli neslogu, inicijator se povukao, a Kal je ostao.....
U šumu su vuci, u Saboru ovce, a "boračke" penzije spadaju u kategoriju Twin Peaks.
No svejedno, tu sam negdje ja, fala kaj ste se sjetili ... ..... ........