Nedavno sam pisao o Crvenom, igralištu na kojem su

generacije Ogulinaca učile prve korake u nogometu,

rukometu, košarci. Godinama je ono služilo i školama u

njegovu okruženju. I onda je, nekako tiho, Crveno palo u

zaborav. Točnije, potpuno je zapušteno i danas je ruglo u

gradu. Zaboravljeno od onih koji bi se o njemu trebali brinuti,

čeka neka bolje dane.

S druge strane, imamo primjer kako bi

se o sportskim objektima trebali brinuti. To su igrališta koja

su sami izgradili članovi Društva za športsku rekreaciju Koci.

Naprosto je nevjerovatno s koliko su ljubavi i truda Prapućani

uredili mali sportsko centar, na kome im mogu pozavidjeti i

puno veće i bogatije sredine. Tereni za  mali nogomet, rukomet,

košarku,odbojku, tenis......na raspolaganju su svima. I za razliku

od kultnog Crvenog igrališta, o njima Prapućani, poput pravih i

marnih gospodara, vode brigu. Ovih dana počeli su proljetno

uređivanje svog sportskog centra. Postavili su novu rasvjetu,

žicu koja ograđuje terene, dotjerali igrališta. Njih 30-ak,

nekoliko dana zorno pokazuju kako se sve može, kada se hoće.

Troškove "šminkanja" svoj centra pokrili su sredstvima od

članarine, sponzora i uz pomoć Grada.

Sportski centar Koci mjesto je raznih zbivanja tijekom godine a

za dva mjeseca, dogovaraju atraktivan turnir u malom

nogometu, na kome bi trebala nastupiti i momčad prvaka

Hrvatska - Nacionala.


P.S.

Imam problema s postavljanjem slika na blogu. Više fotkica možete vidjeti na moj fejsu.


1. 4. 2017.

Nebojša Magdić

 


Comments  

Quoting A. Ford:

Čujem da su se na ovoj radnoj akciji sasvim lijepo slagali članovi "neprijateljskih" stranaka. Eto čim nema politike, sve pet. Bravo Prapućani.
p.s. U Procama nema prostora za uređenje ovakvih sadržaja.



Prije više od trideset godina (nadam se da ne griješim) jedna je osoba inicirala zatrpavanje bare zvane Kal. Nalazi se na zelenoj granici :) između Proca i Lomosta. Nakon što je Kal zatrpan i poravnan, ista osoba je inicirala da se u Kalu dio površine asfaltira (asfaltiranje je bilo riješeno i to bez potrebe za učešćem stanovnika Proca) i postave koševi i mali golovi (konstrukcije koševa i golova bilo bi besplatno).
Tada su se pojavili Neki i unesli neslogu, inicijator se povukao, a Kal je ostao.....
Evo ga
aj fala bogu ziv si .
Za ?,stripi i @

U šumu su vuci, u Saboru ovce, a "boračke" penzije spadaju u kategoriju Twin Peaks.


No svejedno, tu sam negdje ja, fala kaj ste se sjetili ... ..... ........
Mudro.Uz dva svjedoka dobiti će boračku penziju.
osal u sumu ,u partizane .
Jel netko zna gdje se zagubio dr. Irčanin.
Dobro je malo zajebancije Stripi ali u prvom planu trebaju biti pohvale Prapućanima. SVE SE MOŽE KAD SE HOĆE.
prekrstite crveno u crno ,kladim se da ce ga za misec dani oplocit onixom , bozanic poskropit svetum vodicum , hajdeze ce okrenit tri vola na raznju a tomson ce na otvaranju crneg , pivat djabalesku.
A grad ovo ne financira? Daj molim te!