Uskoro će minuti pune četiri godine od kako je izgorio restoran na jezeru Sabljaci. Nešto prije ponoći 6. prosinca 2013. godine buknuo je plamen da bi 7. prosinca od nekad fenomiranog objekta, ostalo samo zgarište. Šteta oko 1,5 milijuna eura. Time je udaren i zadnji čavao u lijes HOC-a Bjelolasica. Dvije godine prije, izgorio je i središnji objekt u hotelskom naselju Vrelo. Govorilo se tada da je požar podmetnut ali su stručnjaci to osporili. Kada više nije za Hrvatski olimpijski centar Bjelolasica bilo nikakve šanse, krenulo se u prodaju. Ovdje je riječ samo o restoranu Sabljaci. Nakon prvog natječaja u kome nije bilo zainteresiranih, u drugom krugu cijena objekta s pripadajućim zemljištem, smanjena je 10 posto i iznosila je milijun i 170 tisuća kuna. Javila se je tvrtka AIR ALBATROS iz Punta na Krku. Ozbiljnost svojih namjera pokazali su uplatom jamčevine od 70 tisuća kuna. 18.8.2015. su uplatili kompletnu svotu. Fino, „eppur si muove“, radovali smo, uskoro uvidjevši, malo prerano. Jer tada nastaje pravi rašomon. U želji da se restoran konačno izgradi, nismo ni znali, ni vidjeli, tko pije a tko plaća. Tko je vlasnik Albatrosa ? Kakve su im namjere. Pojavljuju se razna imena tih vlasnika – neki Crnčić, pa Filipović pa dr. Marijan Sokolović. Ovaj potonji, za „novogodišnjeg kupanca“ na Sabljacima 1. siječnja 2016. godine, obraćajući se okupljenim Ogulincima izrazio je želju da se novi restoran izgradi do Dana Grada u rujnu. Ali ostalo je sve samo na željama. Dr. Marijan Sokolović U Gradu su ga držali kao kap vode na dlanu. Za njegove potrebe mijenja se urbanistički plan naselja Sabljaci. To služi kao odgovor zašto se ništa nije radilo oko restorana. U međuvremenu, dr. Sokolović, kao doktor matematike, valjda je izračunao da mu se tu nešto neće isplatiti i traži novog kupca. I taj se pojavljuje. Zove se Josip Polonio i sa Krka je. Osjećam kamen u želudcu pri spomenu Zlatnog otoka jer od tamo je (iz Punta), i tvrtka Albatros s kojom nemamo baš najbolja iskustva. Nova tvrtka čiji je vlasnik g. Polonio, je Agropol d. o. o, iz Vrbnika. Djelatnost: odmarališta i slični objekti za kraći odmor. Sadašnji „vlasnik“ terena bivšeg restorana Sabljaci dr. Sokolović i Josip Polonio, u stalnom su kontaktu i pregovorima oko kupnje, dogovorili su i cijenu ali sve ne ide baš glatko. Lova je sada u pitanju i Polonio očekuje kredit Erste banke, kako bi realizirao kupnju. On vjeruje da bi se to moglo riješiti u narednih nekoliko tjedana ako u međuvremenu „vlasnik“ ne pronađe nekog novog kupca ili ne odustane od prodaje. Ma kažem, pravi rašomon. Gradonačelnika je upoznao sa svojim namjerama izgradnje restorana i smještajnih kapaciteta na katu i bungalovima. Inače, Josip Polonio je već kupio kuću uz jezero, u Dujmićima, uredio je u stilu prave vile i bavi se iznajmljivanjem. Na Krku ima 10-ak kuća s bazenima koje također iznajmljuje. Jezero mu se iznimno sviđa i misli da jednim kvalitetnim uređenjem tog prostora, od svega možemo stvoriti pravi turistički biser. Poučeni dosadašnjim lošim iskustvom imamo pravo na sumnju u povoljan ishod, ali imamo pravo i nadati se, da će konačno i nama krenuti. 10. 7. 2017. Nebojša Magdić .jpg)
Kuca obitelji Belina je u privatnom vlasnistvu, kucu je 1906 god.sagradila nasa prabaka Agata Kolic Belina, pradjed Aleksander je u njoj imao vlastitu pekaru. Sve radove financiraju vlasnici svi po redu clanovi obitelji Belina iz vlastite pricuve. Ulaganja u nasu kucu ne financira SKG. Ako nesto nije jasno adresa je Nova cesta 3, pa ako nekoga zanima dokumentacija slobodno navratite.
Cekamo odgovor!
"Da li smije glasati za smjenu". Tamo je jedino profitirao direktor i pravnik sa visokim plaćama. To su gradski novci. Vukelja objavi ogulincima koliko su im isplatili na plaće i putni prijevoz. Koliko još troše u onoj kućici na grijanje i hlađenje, zašto im ne dati sobu u gradu da su pod nadzorom gradonačelnika a ne na marendi više od dozvoljenog.
Juraj Belina cijeni rad Stambeno komunalnog gospodarstva d.o.o.Ogulin koji je samo u padu svih ovih godina, ili možda ne !??? Objasni Belina kako si se borio oko uređenja kuće u kojoj živiš. Zašto je Stambeno izgubio puno zgrada u gradu, pa živi od njih. Smeće - no coment (Vukelja zna)
Radio Ogulina d.o.o. - Duda jesi li ga prežalila, ne se srditi.
Gradonačelnik neka odgovori je li zakonito zapošljavanje gospođe Nikoline Pučkog otvorenog učilišta Ogulin i gdje su novci, zašto je sve tako puno koštalo, pojasni bahatost prošlih godina ove ustanove. Pitanja ima tvoj mentor.
Turističke zajednice Grada Ogulina pa Centar za posjetitelje „Ivanina kuća bajke“ Ogulin možemo još djeliti na "Centar Zeko i potočić", "Kuća Striborova", "Regoč u tajicama", "Pijana Kosjenka" da nečiju guzicu uhljebimo i tamo. Zašto to ne spojite, mladima dati priliku uspjesi su mizerni, pa pogledajte malo oke sebe, mi u 20 godina hvalimo se kućom bajkom, do kada, do nečije penzije ????????
Područna vatrogasne zajednica Ogulin šta je sa revizijom poslovanja,, ovi prije spomenuti su čisti ko suza,,,.
U centu smrdi i to pred sudom. Zašto? Zato što nešto smrdi u poslovanju i vođenju gradskih firmi.
U galgama, kod radione Bertović, nepodnošljivo.
Razumijem to je dobrodošlica u naš Ogulin svima da poslije vide i osjete svim čulima koliko ima sranja u ovom gradu.
Boli korumpirano pravosuđe i njihove stečajne upravitelje kurac za Vaše trabubjanje!
Špekulanti i prevaranti.
Boli briga njih za sirotinju koje je sve vise u gradu. Teze placaju racune, a odvjetnici im vise nad glavom.
Grguric je u sukobu interesa ne smije zastupati vodovod. Gradonacelnik to zna. Kcer od direktora Pausica je radila kod Grgurica. Hm malo cudno.
Pitanje vjećniku Grguriću koji zastupa Vodovod. Ako cijena vode ide dole Grgurić će manje zaraditi.
Zašto na 100 kn vode još plaćati odvjetnike i bilježnike.
Da želim raditi i imati veliku plaću ali mi grad to ne omogućava. Više mi je dao grad Vrbovsko nego Ogulin. Zar svi moramo iseliti.
Pitanje gradonačelniku i direktoru vodovoda.