Maturanti ogulinske Gimnazije, koji su ispit zrelosti polagali davne 1958. godine, okupili su se danas da obilježe 60-u obljetnicu.
Sastali su se učenici 4a i 4b razreda pred starom zgradom gimnazije, danas OŠ "I.B. Mažuranić". Sjeli su u školske klupe i vratili se odjednom u mladost, u one nezaboravne dane prvih ljubavi, učeničkih zgoda, nestašluka. Razmijenili su sjećanja, životne tuge, radosti. Neke od ovih dragih ljudi sa slika pamtim. Za mene su onda bili veliki. Dečki snažni a djevojke zgodne. Danas su prohujale godine ostavile trag na njima ali duhom su ostali isti.
Sastanak u "Frankopanu".
Malo prisjećanja na prohujale godine.
Još čašica razgovora pa krenimo u školu.
Pred vratima stare škole.
Kao nekad. Ponovno u školskim klupama.
Photo by Nešo-Skorašnik
9. 6. 2018.Nebojša Magdić
Evo ova proslava 60 godina mature podsjetila me na Nešin tekst o Cesarovcu. Ljudi odlaze i ne vraćaju se više.Tek možda za godišnjice mature. Evo uz pomoć sina uspjela sam naći taj tekst.Lijep je:
Cesarovac za mnoge generacije Ogulinaca znači više od zdenca na kojem se umorni putnik mogao napojiti. On je simbol grada, dio njegove vizure. U sjećanjima nekadašnjih dječaka on je mjesto s kojega si lijepo mogao imati cijeli nekadašnji Korzo pod kontrolom. Cesarovac je bio i mjesto prvih ljubavi. Tamo su se otkrivale male slatke tajne i mnogi, danas već zaboravljeni Ogulinci, upravo tu su smišljali lijepe priče o životu "negdje drugdje". I odlazili su. Vraćali su se rijetko, pa rjeđe, pa nikako. A nama su prepustili brigu o Vrelu svog, i našeg djetinjstva. I djetinjstva onih prije nas.
Sada su uz Cesarovac „neki novi klinci“. I oni snuju svoje prve ljubavi i smišljaju neke nove životne priče o životu „negdje drugdje“!. I oni će jednoga dana otići i vraćati se sve rijeđe, pa rijeđe, pa više nikako. A onima koji ostaju, ostaviti će brigu o Cesarovcu. i……..tako unedogled. Priča je ista, Cesarovac je isti, samo su druge djevojčice i dječaci.
Ne razumijem na sto aludiras Mirjana kad spominjes post o Cesarovcu. Ne vidim veze s ovim postom.
Čestitam što ste smogli snage okupiti se i želim vam još puno sretnih trenutaka s vašim unucima.