Referendum o Izbornom zakonu, za čije održavanje je Građanska inicijativa Narod odlučuje prikupila dovoljno potpisa, izazvao je buru u političkom životu Hrvatske. On je protuustavan tvrde iz Demokratskog saveza Srba ističući kako prava nacionalnih manjina ne smiju biti teme dnevnopolitičkih predstava.

Glavni tajnik DSS-a Siniša Ljubojević, u priopćenju DSS-A, koga i potpisuje, o tome kaže:

 „Za srpsku zajednicu u Hrvatskoj preosjetljivo je uopće dovoditi u pitanje postojeća propisana prava koja se ne poštuju. Stanje svijesti građana o pravima nacionalnih manjina, posebno srpske, u Hrvatskoj, zabrinjavajuće je za budućnost odnosa hrvatske kao većinske zajednice prema svim drugima. Dok sa istoka naviru izbjeglice i lutaju po Hrvatskoj, dok velik broj građana odlazi iz Hrvatske tražeći bolji život, dok se gospodarstvo raspada, pojedinima je i dalje glavni problem 4,36 posto Srba i prava srpske zajednice“.

Dalje Ljubojević u svom priopćenju,  kako na osnovu činjenice da prostor na kome žive zajedno sa Hrvatima dijele vjekovima, da su u tom periodu dali ogroman doprinos razvoju i hrvatskog društva, Srbi su u današnjem modernom hrvatskom društvu zaslužili da izraze svoje specifične interese u političkom sistemu putem posebnih predstavnika koji imaju jednaka prava kao i svi drugi izabrani zastupnici.

„Očekujemo raspisivanje referenduma u devetom mjesecu. DSS će zatražit  od svih parlamentarnih stranaka da proglase protuustavnim Građansku inicijativu „Narod odlučuje“, te da podrže inicijativu DSS-a o razmjerom broju saborskih zastupnika srpske zajednice u Hrvatskom saboru, 7 saborskih zastupnika“.

Ovakav stav DSS-a temeljimo na povijesnim činjenicama i ulozi Srba na ovom prostoru, kao konstitutivnom statusu sve do 1991. godine, zaključuje se u priopćenju.
 

9. 6. 2018.

Nebojša Magdić

 

Comments  
Budimo iskreni!
Sto je to srbijanac koji sam za sebe kaže da su ga turci iskorjenuli na Kosovskom polju!?

Srbijanci nemaju nikakav gen sa zapadnog Balkana!
Nešto malo dinarskog a ostalo je većinom sve turski gen!

Ne daj Bože da SPC prenamjeniti sve hrvatske pravoslavne crkve kaj im je poklonila ova banana drzava u džamije!

Quoting apolitican:

Po popisu stanovništva iz 2001. Srba je bilo 201.631 i činili su 4,54% stanovništva Hrvatske. U odnosu na 1991. godinu, kada ih je bilo 581.663 i kada su u ukupnom broju stanovništva učestvovali sa 12,2%, broj Srba u Hrvatskoj je smanjen za dvije trećine.

Posto znamo da su Srbi krivi za sve nedace Hrvata od stoljeca sedmog pa eto kako vidimo do danas :lol: , matematicki bi bilo logicno da se smanjenjem broja Srba eksponencijalno povecavao zivotni standard Hrvata , odnosno blagostanje Hrvata , kako meterijalnog tako i duhovnog .

Medjutim dogodio se upravo suprotni efekt , prirodne znanosti odnosno matematika ne poznaju logaritamsku funkciju kojom bi to objasnile , mozda nesto vise o tome zna crkva ? Ako da , :-* molio bih objasnjenje.



A sta ti nije jasno?
Stvorila se u saboru partizansko Četnička koalicija koja mrzi sve sto je hrvatsko!

A kako je to uspjelo pitaj manolica.
Taj Debil zna kako je postavio Mesića, Račana' Sanadera, vlaju, lignju, Jovana itd...

Najebar ce ako me puste iz kuće veća!
Dok sam bio Živ nije bilo manjinskih prava i sva ta današnja sranja!
Treba ukinuti ma jine kao iseljenistvo iz sabora!
Čemu to politikanstvo sluzi osim uhljebljenju ljencina!?
Onda Zrno po zrno imaj muda pa stani u Zadru i nemoj platiti parking. Da te vidim! P.s stani doduse u Ogulinu i pokusaj se zalit na kaznu ...da vidim ces dobit presudu! A da mi nabrojis gradove u kojima se parking neplaca? Bas smo grad primitivaca
E kaj se parkinga tiče, ne treba ga plaćati nitko, jer koncesionar ima samo Ugovor sa bivšom HDZ vlasću, a ključno, suglasnost MUPa NEMA.
Sukladno tome čemu plaćate ono što ne trebate....
Pogledati Presudu Suda u slučaju naplate parkiranja u npr. Gradu Zadru..
Dal onda sad ovi s radija plaćaju parking ili idu pješke na posao?
Bravo Prokuristu! Dok je Ivica bio još je ličilo na nešto a sad je SKG nad provalio na putu bez povratka. Još samo da glavni kontrolor poslovanja počne uvoditi svoje pajdaše da razvlače ovo malo što je ostalo. Posveti se herbalajfu, mislim da si bolji bio u tom poslu, nisu govna za tebe. Maltretiranje ljudi koji sada rade mogli bi početi i otkazima ali to se vraća kad tada. Šetao ja po placu ili ne, ali prokurist bi ipak trebao znati da je plac i gradski parkng pod upravljanjem tvrtke i počni plačati parking napokon ti i tvoji mentori i sljedbenici. Najlakše je ljudima na radiju naljepiti kazne.
A kako to Prokurust znaš IP adrese. To mogu znati samo dvoje ljudi. Nešo i čovjek koji mu održava stranicu. A čisto sumnjam da bi tebi dali takav podatak. A što se tiče uvođenja reda, red bi bio da je mjesto prokurista Karlovčanku u SKGu zamjenio netko od ljudi iz firme koji najbolje znaju probleme. Ali ne, tamo se za direktora postavlje opet osoba po političkoj podobnosti a ne po stručnosti. Ako već mora biti Srbin, neka bude netko tko zna. Sramota za sramotom. To je valjda geslo SDP partije. :oops:
Ovaj sta pod raznim imenima a istom ip adresom komentira stalno prokurista ocito samo on ima problem s njim?
Dok mu je bio Ivica bilo mu je dobro i nerad se placao e sad kad treba radit e onda problem, nemoze se s mamom u shoping, s bakom na plac, sa kolegom na pice i sl. Malo se uvelo reda i neka je. Stoga sjasi vise sa prokurista i radi
Ki je čistil dimljak na hoc-u, valjda nesuđeni gradonačelnik? više dimljačara iz skg-a ne puštam u kuću, ako mu tehnički daje instrukcije izgorit će mi kuća i cili komšiluk! HDZ mu obečal posal da sjebe Grumfa a onda ga Grumf zaposlil u SKG-u, ko tu koga je..?