Jučer je u Ogulinu održan je kolegij županice. s djelatnicima Gradske uprave.
 
Retencija je bila jedna od točaka. Nije se mnogo reklo, osim da se i Grad i Županija, nadaju što skorijem završetku. Dakle, sada se u Gradu nadaju „skorijem završetku“ i ako je gradonačelnik Domitrović, na zadnjoj sjednici Gradskog vijeća izjavio – „mislim da radovi neće biti dovršeni sljedeće tri godine”. No comment.
----------------------------------------------------------------
Na službenoj stranici Karlovačke županije, o poduzetničkoj zoni napisano je šturo samo ovo:
„Također, na kolegiju se razgovaralo i o ogulinskoj poduzetničkoj zoni, koja je jedna od većih poslovnih zona u Hrvatskoj, a za budući razvoj grada ima golemi značaj“.
Tek toliko. A o administrativno-birokratskim zajebancijama koje Grad trpi već pet godina, tražeći da nam resorno Ministarstvo dodijeli zemljište potrebno za proširenje zone, i gdje je problem, ni riječi.
------------------------------------------------------------------
Razgovaralo se je i o popravku lokalnih cesta, koje je Županijska uprava za ceste „uvalila“ općinama i gradovima, što znatno opterećuje lokAlne proračune.
---------------------------------------------------------------------
Na kolegiju je, što se tiče Ogulina, bilo riječi o školskoj dvorani u Zagorju, o Bjelolasici, dogradnji Prve osnovne škole, te o „cijena najma i zakupa korištenja sportskih dvorana u gradu Ogulinu“.
-----------------------------------------------------------------
Županica Martina Furdek Hajdin, naglasila je kako je ravnomjerni razvoj županije prioritet. Županija nizom ulaganja, prije svega u zdravstvenu skrb i obrazovanje, ruralnim područjima želi osigurati bolji standard i kvalitetne uvjete za život. Pritom, iznimno je važna izgradnja sportskih dvorana pri osnovnim školama, jer to nisu samo mjesta za sportske aktivnosti i nastavu učenika, već i mjesta za druženje te za aktivnosti lokalnih udruga. Naime, dvorane su na raspolaganju i lokalnoj zajednici, udrugama, klubovima, mještanima, pa na taj način Karlovačka županija zapravo ulaže u društveni život pojedine sredine.
Photo by KAŽUP
 
 
Photo by KAŽUP
 
17. 10. 2023.
Nebojša Magdić 
Comments  
Naš gradonačelnik cmizdri što mu je ŽUC uvalio 12,6 km županijskih cesta u lošem stanju, koliko je uvaljeno drugim općinama i gradovima ?, tu šuti. Ne buni se što dobiva 74% od poreza na dohodak, koliko je grad dobivao za vrijeme njegovog mentora ZOKIJA, šuti. Jučer je otvorena najskuplja cesta u povijesti Hrvatske cestogradnje ( mislim da su se zajebali novinari ). DC 403 duga je 3 km ( 1 253 m - tunel, 2 vijadukta - 316m, 144m, ) i 380 m pristupne ceste. Sva ta jebana koštala je 69 milijuna eura. Znači 100 m ceste stoji oko 5.000.000,00 eura. Navedena cesta je izgrađena za 3 godine. Dana 01.07.2020.g. počeli su radovi, u Ogulinu, nerazvrstana cesta, dio ulice I.G. Kovačića u dužini 300 m, još traju, prošle 3 godinice, bojim se da će kad bude gotova biti skuplja od DC 402. Morat ću pitati za cifru g.Porubića, on stalno pita na GV.
Sto se buducnosti Ogulina tice, cujem da zupanica redovito u Ogulinu.
Znaci ovdje se nesto desava. Ne bi ona bila malo , malo u Ogulinu, bez vraga.
Sto se pruge tice, ona upravo ide kroz Ogulin. Zato se radovi na retenciji i kod Dalmatinca , malo otezu jer se radr neke prilahodbe novim projektima.
A sto se Banane tice, covjek nije kriv sto mu je sef Zoran izgubio 2015 pa nije dosao u priliku da bude ministar. Zato ga je HDZ e nagradio ministarskom placom da ponekad malo zatalasa. A da je bio pametan, trebao je, kao poneki iz HACa uzeti po par tisucica Eura za svakog zaposlenog. A javno je rekao da je i boca vilje dosta. Jer ljudi smo...svoji smo..
Kaje? Kaj sam krivo rekal. Valinge je prefarbal hale, i sad se roba gomila..i sve se zajedno suši. Pitaj u Starem gradu na šanku, ljudov znaju. Ja kusam evo cvit komovice, al se držim..kotla nisam još prevrnul.
Debedaja sve zna. Samo nis ne pogodi.

Bas je cudan tip. Nekad pogodi bas onako u sridu a nakad mlati bas bezveze.

Quoting Đebedaja:

Kaj ni u pemziju otišal? A možda je i penzija ko plaća. Zasluženo, kaj je. Prugu nam još kroz OG nisu zeli...ali kroz pad godin (aj 15god) biti će to jedna prava izlatnička linija po bregima i dolinama. Magistralna nas pruga prema Rijeki zaobilazi. Eto, projt će Bjelin, Valinge se suši...od OG u kalabaster...ili smo tamo već?!



Kako to mislis "projt ce Bjelin, Valinge se suši"..?
Ocito znas nesto sto mi drugi ne znamo (ili nismo dobro informirani).
Kaj ni u pemziju otišal? A možda je i penzija ko plaća. Zasluženo, kaj je. Prugu nam još kroz OG nisu zeli...ali kroz pad godin (aj 15god) biti će to jedna prava izlatnička linija po bregima i dolinama. Magistralna nas pruga prema Rijeki zaobilazi. Eto, projt će Bjelin, Valinge se suši...od OG u kalabaster...ili smo tamo već?!
Pusti Bananu na miru, čovik je na plaći HDZ-a ( i to na razini ministra ) već 8. godina, tuj i tamo zatalasa, a mora jbg.

Quoting Đebedaja:

Jel se kasnije išlo na kakvu marendu? Ili suvi gućki i voda?



Nosač cekera je priredil marendu na Močila!

Da i Županica prereže vrpcu od vode kaj mu je Banana rešil
Jel se kasnije išlo na kakvu marendu? Ili suvi gućki i voda?
Da ima sranja vec bi Možemo, Grmoja, Bencicka, Grbin i ostala bulumenta zajedno sa Grumfom urlali svom snagom. No dok oni oni sute nista od afera.
A ako ti Retro nesto znas ajde podijeli s nama neznalicama. S nestrpljenjem slušamo.