U 2023. godini broj zaposlenih poprilično rastao u Karlovcu, u manjem omjeru i Dugoj Resi! Trend je ipak drugačiji u Ogulinu, Ozlju i Slunju.

Prema ovih dana objavljenim podacima Državnog zavoda za statistiku, u 2023. godini rastao je broj zaposlenih u Karlovcu i Dugoj Resi, ali opadao u Ogulinu, Ozlju i Slunju. Riječ je o broju zaposlenih u "pravnim osobama" što nije i puna brojka zaposlenih, ali se najčešće koristi kako bi se pokazala kretanja na tržištu rada.

Najveći skok u prošloj godini imao je Karlovac, u kojem je broj zaposlenih sa 18.024 skočio na čak 19.189, što je ujedno najveća brojka u prikazanom razdoblju od 2011. godine.

Od gradova Karlovačke županije lijep i kontinuiran porast broja zaposlenih ima i Duga Resa - u njoj je na kraju 2023. godine zaposleno bilo 2267 osoba, što je pomak u odnosu na 2113 godinu ranije.

U postotnom omjeru najviše je opao broj zaposlenih u Slunju, za više od 8%, odnosno sa 856 pao je na 786.

U suhim brojkama, pak, najveći je "manjak" zaposlenih u Ogulinu, gdje je brojka pala sa 3470 na 3342.

U Ozlju je, pak, broj zaposlenih sa 1301 pao na 1218.

Kada su u pitanju općine, po jedna se izdvaja i u dobrom i u lošem kontekstu. Prilično drastičan pad broja zaposlenih tako je doživio Draganić - na kraju 2023. godine bilo ih je 249, a godinu ranije 329. S druge strane izrazito pozitivna su poslovna kretanja u Netretiću, jer je u protekloj godini broj zaposlenih u pravnim osobama narastao sa 152 na 222, odnosno čak 46%.

U većoj ili manjoj pozitivi su i Barilović, Bosiljevo, Josipdol, Kamanje, Rakovica, Ribnik, Saborsko i Tounj, dok "minus" u broju zaposlenih bilježe Cetingrad, Generalski Stol, Krnjak, Lasinja, Plaški, Vojnić i Žakanje.

Ukupno su, dakle, stvari podijeljene - 11 lokalnih jedinica (dva grada i devet općina) je u plusu, a 11 (tri grada i osam općina) u minusu.

17. 6. 2024.

Kaportal

 

Comments  
jebem ti spamove

Quoting Fantje:


Quoting Milan:

E sad ako imaju onu stvar, Ogportal i ROG neka iz naftalina izvuku izjave i obećanja prije dolaska na vlast Dalibora i ostatka užeg gradskog vodstva sdp-a.



Imaju oni 'onu stvar' ali im ne sluzi za posteno obavljanje posla, nego za zajednički uzitak.




? :lol: ?

Quoting Milan:

E sad ako imaju onu stvar, Ogportal i ROG neka iz naftalina izvuku izjave i obećanja prije dolaska na vlast Dalibora i ostatka užeg gradskog vodstva sdp-a.



Imaju oni 'onu stvar' ali im ne sluzi za posteno obavljanje posla, nego za zajednički uzitak.
Najviše me boli obećanja kako će u sada već počitavo odrađenih godina vlasti, obećanje da će oni kad dođu na vlast stvoriti perspektivu za sve mlade kako više ne bi morali odlaziti iz našeg grada već ostati ovdje zadovoljni i sretni. Mislim i siguran sam da zadnjih godina nikad više mladih nije otišlo iz naše sredine.
E sad ako imaju onu stvar, Ogportal i ROG neka iz naftalina izvuku izjave i obećanja prije dolaska na vlast Dalibora i ostatka užeg gradskog vodstva sdp-a.
Zaposlenih je u Ogulinu oko 4500 ljudi! I dalje daleko više nego 2017. godine!

A za ove iz Karlovca (županica i gradonačelnik) koji bi u Ogulinu vlast mijenjali nek pogledaju izvješča svojih firmi. Dajemo naš ViK sa gubitkom od nešto eura u ruke ViK Karlovac koji uz povećanje cijene vode ima gubitak u stotinama tisuća eura. Tako da dragi moji sugrađani, bumo i mi to plaćali.

Al Nešica vam to neće prenest!
Koliko placa akrapovic mjesecno?

Quoting Lova:

Veli moj frend jutros da je lepi regres jučer tamo kapnuo , lahko se prođe na Jadran.




Kod Akrapovića u Sloveniji regres a u Ogulinu 130 ljudi manje zaposlenih. Kako to, kako to u 'gradu koji raste'.
Grumfek je očito pomješao lončiće.
Veli moj frend jutros da je lepi regres jučer tamo kapnuo , lahko se prođe na Jadran.

Quoting Av:

Razlika od 150 ljudi je u Beloj krajini :cry:




Akrapovica za gradonačelnika. Za razliku od Grunfeka, on Ogulince zaposljava. I ne moraju biti članovi partije :D