Ovih dana, konačno su krenuli dugo očekivani radovi na energetskoj obnovi naše bolnice.
Ugovor o energetskoj obnovi potpisan je još pred 10 mjeseci, točnije, 26. svibnja prošle godine, između APN, tvrtke Resalta i naše bolnice, odnosno ravnateljice Jadranke Francetić.
Početak radova kasnio je zbog, u Hrvatskoj, poznatih birokratskih zavrzlama, ali sada se konačno krenulo.
Ravnateljica Francetić iznimno je zadovoljna i za „Ogulin u srcu“ je rekla:
 
 
„Znate, ja sam, moram vam reći, kao kada smo potpisivali ugovor, i sada jednako uzbuđena i izuzetno sretna, ponosna. Od potpisivanja ugovora, do evo sada početka radova, trebalo ja odraditi niz kontakata po ministarstvima, što baš nije bilo jednostavno a sve je to trajalo. Jer radi se o velikom projektu vrijednom 16 milijuna eura. Moram priznati, živjela sam za to, da se konačno krene s radovima. Prema ugovoru, sve bi trebalo biti gotovi do lipnja 2027.godine. U energetsku obnovu ide i stara bolnica te Dom za starije i nemoćne "Biskup Srećko Badurina". Ja sam dugo godina u ovom kolektivu i kao liječnica, i u upravi bolnice. Borim se za ovu bolnicu i kada smo od Vlade RH dobili garanciju i jako velika sredstva za obnovu, bila sam zaista sretna“.
 
Ovo je najveće investicija u našu bolnicu od njene izgradnje a gradili smo je samodoprinosom radnih ljudi. Radovi su počeli
4. 7. 1976. godine a bolnica je počela s radom 22. 12. 1978.
 
I nakon gotovo pola stoljeća, pokazala se je nužnost jednog većeg ulaganja, kao što je to energetska obnova.
Naime, na prijedlog Ministarstva zdravstva, ujedno i nositelja cjelokupnog projekta, Vlada je donijela Odluku o davanju prethodne suglasnosti Ministarstvu za projekt energetske obnove ogulinske bolnice. To je najveće ulaganje u bolnicu od njene gradnje.
 
Karlovačka županija je sa 100.000,00 eura financirala cjelokupnu dokumentaciju – glavni i izvedbeni projekt.
 
Ministrica zdravstva Irena Hrstić, istaknula je zajedničke napore sa saborskom zastupnicom Anđelkom Salopek i ravnateljicom Francetić, u realizaciji ovog projekta.
 
Županica Martina Furdek-Hajdin, rekla je kako se ovo dugo čekalo ali i dočekalo. Vidjelo se da se upornost na kraju nagrađuje.
 
Diže se skela. Nadajmo se da neće stajati prazna kao ona pred crkvom.
 
I materijal je već spreman.
 
Ako ovo pamtite, e onda ste lijepe godine "natukli"
 
Ugovor ue potpisan još u svibnju prošle godine. Sada su krenuli poslovi. Završetak predviđen za lipanj 2027. Živi bili pa vidjeli.
 
 
13. 3. 2026.
Nebojša Magdić
 
 
 
 
 
 
 
Comments  
Ajd konacno HDZ ima igraca koji se trudi. Davide iz Ribarici. A i SDP dobro brani svoje. To je demokracija. Bez ustasa, bez partizana. Samo trosenje nasih novaca.
Tako treba.

Quoting Gs2rit:

... ti ni svoj nick ne možeš osmisliti ...zlonamjeran i proziran možeš samo " šljagu" pokupiti kad te sretnem na cesti...pizdune...



Kome ti to???
... ti ni svoj nick ne možeš osmisliti ...zlonamjeran i proziran možeš samo " šljagu" pokupiti kad te sretnem na cesti...pizdune...
Đaba mu
Za komentara foroffice

Ne mozes uspoređivati Davidea koji je vrhunski financijski stručnjak i analitičar sa pilanarom Tonijem.

Davide je u karlovackoj zupaniji voditelj odsjeka za proracun i financije, dakle decko je vrhunski ekonomski strucnjak.
Za HDZ
Aj dobro, pa jel onda bolje da u toj fotelji bude Toni ili Davide?

Quoting foroffice:

Za Radu
Kaj je Tonijeva fotelja nešto bitno u ovom gradu?



Mogla bi postati vrlo bitna za malo vise od 3 godine :-)
Za Radu
Kaj je Tonijeva fotelja nešto bitno u ovom gradu?
Oni se bave sa Pausicem i uče nas osnovama pravnog sustava a račun grada na 31.12.2025.lJe prazan , čista 0. Grad je u manjku 1.6 milijuna eura . To im je skroz nebitno. To zanima građane ,a ne gluparije. Zašto to pitanje vijećnik Mrvos nije postavio gradonačelniku? Popljuj druge da skrivaš svoju sramotu. Neka raja čita . Mogao mu je i postaviti pitanje koliko je podobnih i rodbine pozapošljavao po gradskim firmama. Punio je vodovod dok je mogao, a sada kada nema tamo vlast sada puni Skg. Blago si ga nama sa takvom vlasti .

Quoting Franje:

Samo dalje tako. Napred Davide! Jaci si od njih svih, ne daj da te zaplase!



Davide ako ovako nastavis na iducim unutarstranackim izborima sjedas u Tonijevu fotelju. Bravo!!