Situacija u budućem Gradskom vijeću Grada Ogulina, prilično je komplicirana. SDP je ostvario do sada svoj najbolji rezultat, sedam mandata - šest + jedan vijećnik nacionalne manjine. Tu im je HDZ nehotice išao na ruku, napravivši "grešku u koracima“, stavivši svog predstavnika nacionalne manjine na loše 15 mjesto, odakle jednostavno nije mogao ući u Gradsko vijeće. Tako su sami sebi napravili medvjeđu uslugu.

SDSS ima dva vijećnika i za očekivati je da će koalirati s SDP-om, što je uostalom kandidat za gradonačelnika Ivan Vuković već i potvrdio. Tako bi ta lijeva koalicija imala devet mandata, isto koliko i koalicija predvođena HDZ-om. Naravno da sada ubrzano slijede razgovori, dogovori, pregovori, konzultacije, lobiranja, nagovaranja, razno razna obećanja i ostale metode političke borbe, u kojoj se sredstva ne biraju. Važan je samo cilj - osvajanje vlasti. I sada, u toj pat poziciji, u igru ulazi „pravaški jocker“ Josip Luketić, čiji će glas prevagnuti. Na koju stranu – šekspirijansko je pitanje. Vuković ne isključuje mogućnost da im se Luketić i njegov HSP pridruže, obzirom na Luketićev animozitet prema pravaškim kolegama iz HSP-a dr. AS, koji su HDZ-ovoj koaliciji. Ako bi se to ostvarilo, HDZ bi nakon dugotrajne vladavine bio skinut s vlasti. No politika je……., znate već što, a Vučić je igrač s mnogo utakmica u nogama, tako da ne možemo očekivati da će mirno gledati razvoj situacije. I do sada je često puta kada je bilo gusto, iskazao svoju političku akrobatiku. Tu se zapravo nikada ne može predvidjeti potez koji će povući stranka ili pojedinac koji je, recimo, taj dan ustao na krivu nogu. A na koju će nogu ustati Luketić, znati ćemo već sutra ( petak, 24. 5. ), kada će 17 članova sa liste HSP-a, sami, kako mi rekoše, demokratski odlučiti kojoj će se opciji prikloniti. Ni krivi ni dužni postali su tako „moneta za potkusurivanje“ i jezičac na vagi, koji će na svojim krhkim političkim plećima, odrediti lokalnu politiku u naredne četiri godine. A to je za građane odluka od životne važnosti. Navodno s Luketićem pregovaraju obije strane i na njemu je prava dilema. Ako se odluči za HDZ stvoriti će još veći razdor između dvije pravaške frakcije u gradu a ako svoju ljubav pokloni SDP-u, gotovo je sigurno da će to biti kraj njegovog HSP-a u Ogulinu. A pošto nam predstoji još jedan krug za izbor gradonačelnika, možda mu ne bi bilo loše da još malo pričeka.

 

23. 5. 2013.

Nebojša Magdić

Comments  
baš me zanima kaj se to nudi po vikendicama. Šaran je viđen na grumfovoj vikendici na janjetini
Šarana za gradonačelnika svi smo za te
HDZ već duže vrijeme pokušava uništiti HSP a sada mu se pridružio i Bokulić. Neznam kakva je igračica Ruža Tomašić kad joj se gnjida uvalila i prevarila je.
Šarane rasturi ih sve tako će HSP postati ozbiljna strank u Ogulinu ne obračaj pažnju na Srba svi pravaši iz Ogulina te podržavaju, vratio si nam osmjeh na lice i pravaški ponos l
HDZ već duže vrijeme pokušava uništiti HSP a sada mu se pridružio i Bokulić. Neznam kakva je igračica Ruža Tomašić kad joj se gnjida uvalila i prevarila je.
Šarane rasturi ih sve tako će HSP postati ozbiljna strank u Ogulinu ne obračaj pažnju na Srba svi pravaši iz Ogulina te podržavaju, vratio si nam osmjeh na lice i pravaški ponos l
Bravo Šarane razvalio si sve koji su ti okrenuli leđa. Nitko te nije pitao kako ti je kada si bio izoliran od HGZ-a. Često smo prićali o nepravdi prema braniteljima i Hrvatskoj sirotinji.
Budi dosljedan i bori se za sirotinju, Sretno
ovim "HSP i SDP nikad zajedno" samo pokazuješ svoju ograničenost. Neidu stranke nikud zajedno već se radi o suradnji ljudi za boljitak grada. Realno je da se u svemu ne slažu ali je realno da ima i stvari bitnih za grad u kojima se slažu i koje mogu zajedno realizirati. Ako je neki program ili ideja dobra onda je dobra i nebitno je dali je od SDP-a ili HSP-a. Konačno, nakon onog s Paradžikom neki su rekli i nikad sa HDZ-om pa ste ubrzo svi Đapiću pleskali a on vas je zguzio pod HDZ i doveo na niska grane. Zato radije argumentirano diskutiraj a ne tuda bečat "nikad ovo nikad ono". Ili imaš 10 godina?
Opet ponavljam HSP + SDP nikada zajedno.NIKDA!!!
....upitniče Banana se pokazao baš onako kako treba....bez filozofije...uvjerljivo...argumentirano...odlučno......po meni potpuno ispravno,...ima moj glas....
....Nešo nisi li nešto obećao na kraju zadnjeg posta ...izbori nisu još završili...opet sugeriraš na štetu SDP-a,..zašto Šaranu predviđaš kraj ako koalira sa SDP-om...naprotiv smatram da će se Šaran pokazati kao osoba koja drži do svoje riječi i kao osoba koja Ogulinu želi promjene ..na bolje naravno....ne mogu vjerovati koji si igrač....
a i ako znamo da hsp ne ide sa komunjarama onda moramo biti iskreni pa ustvrditi da sdp nema bivših komunjara. Za razliku od hdz-a