U nedjelju, Ogulinci i Ogulinke, kojima možda već svega nije dosta, onako radosno, punoga srca i  s  osmijehom na licu, odlučuju tko će ih zastupati u novom sazivu EU parlamenta i  koji će njihovi "ljubimci" pri tome mažnjavati oko sedam tisuća eura mjesečno. Zasluženo, ma daj.  !!!!!!!

To vam je oko 40 tisučica naših dragih kuna, plus neka beznačajna privilegijica, za koju bih ja dao svojih bezbroj mirovinica. Sitnica za koju trebamo svoje guzičetine dignuti iz tolpih fotalja i reći da nekim likovima, koji će, kao , zastupati naše interese i biti značajni faktor u odlučivanu i od kojih će se tresti Europa. Njih 11, prema 700 stotina drugih. Malo teška misija ali mi dajemo najbolje što imamo. A dajemo, da ti pamet stane.

Na istim biračkim mjestima, ako se dakle odlučite dignuti iz fotelja svoje  lijepe i manje lijepe stražnjice, biti će vam s ponosom uručeni i listići na kojima birate nove članove mjesnih odbora, u njih, gruntam, nešto preko 20, ili točno 21, koliko ih ima na području našeg  bajkovitog grada. E tu bi mislim, trebali biti ozbiljni, jer pravi ljudi mogu dosta učiniti na vaš svakodnevni život, od običnih sitnica sastavljen. Birališta će biti otovrena od 7,oo do 19,oo sati. Inače, onako, reda radi, spominjem da velikom broju  mjesnih odbora većinu u dosadašnjem mandatu ima HDZ. Sada se za vlast u ovoj,  za običnog čovjeka ipak važnoj  stvari bore HDZ, SDP,  SDSS, kandidacijska lista grupe birača i ogulinski pravaši. Ako vam baš nije mrsko, navratite, "prebite" koju s prijateljima i glasujte. Da ne kažete kako vam je opet, kriv netko drugi.

 

23. 5. 2014.

Nebojša Magdić

 

Comments  
+1
Reko čovjek da javljati se neće više.
I žao mi jako što jednoumlju prepustio je prostora dio svoga.

Nindjo Kapela, partizanu stari, vrati se, Hrvatska te treba.
nema nam Nidjana na današnji štafetni dan
il je na bolovanju il je u kontra smjeni
tko će znati?
+2
Gazda mora postojati svudaa i u politici. Jer ovcice treba stjerati u tor i dobro poziti na njih. A to treba znanja i mudrosti što gazda Ive ima.
+2
Vu našem Gruntovcu ni bitno kojoj stranki dati svoga glasa, bilo HDZjcima, bilo SDPjcima, bilo HSPjcima,.., vu isto je. To je sve jedna "velika obitelj" kaj polažu račune velikem tati Iveti vz Ribaričov.
Kaj se tiće glasanja za EU tu ne bute pogrešili izmeđ Plenkovića HDZ i Picule SDP, vu kvalitetni ljudi. Za EU nam trebaju pametni kmeti, a za vu Mjesne odbore,....,aaaa, joj.
-2
Mali se lako pročita. On pručuje. Nemojte izlaziti na izbore jer to ne odgovara SDP-u a naravno i Malom. Kontra budala, baš izlazim.
-2
Izađite i glasajte za Markinu! :lol:
Neki su predsjednici mjesnih odbora u prošlom manatu dobro raili a neki bolje da ih nije ni bilo. Zato treba gledati na imena a ne na stranke. A na ovin listama stvarno ima pravih bisera.
Što se tiče izbora za Europski parlament, dobar dio članova EP-a koje smo izabrali u prošlom mandatu po meni dobro je obavljao svoj posao, posebno valja istaknuti Tonina Piculu, Nikolu Vuljanića, te Ružu Tomašić i Andreja Plenkovića. Svi su se oni, unutar svojih različitih političko-ideoloških skupina, ali i šire u strukturi EP-a, profilirali i postali prepoznatljivi. Unaprijedili su u Hrvatskoj potpuno zakržljalu političku kulturu, primjerice suradnjom u pitanjima od zajedničkog interesa. Zato smatram da a izbore trebamo izaći u što većem broju.
+4
Kaže Nešo za mjesne izbore :" E tu bi mislim, trebali biti ozbiljni, jer pravi ljudi mogu dosta učiniti na vaš svakodnevni život." Da, u pravu ste Nešo, trebali bi. Ali baš nešto i nisu. Ostala sam iznenađena kad sam pročitala imena nekih sa lista. Očit dokaz koliko nisko čovjek može pasti. Mene bi ubila sramota.
+3
Ne slažem se sa zvijezdicama da je izbor za Europski parlament važan za unutarnje prilike. Iz jednostavnog razloga što je izlaznost mala te kao takva ne može biti vjrodostojam pokazatelj raspoloženja glasača.
-3
Gotovo uvijek se slažem s Nešinim stavovima ali ovaj putam mislim da nije u pravu u pogledu EU izbora. Ishod izbora za Europski parlament važan je za unutarnje prilike jer će crno na bijelo pokazati kako publika vidi tehniku i učinke borbe pojedinih igrača u političkoj areni i shodno tome će utjecati na preslagivanje snaga te kratkoročne i srednjoročne ciljeve glavnih suparnika. Možda nisam u pravu ali sve vodi ka tome.