Dok u zoni bivšeg DIP-a proširuju postojeću tvornicu troslojnog parketa dogradnjom hale od 8 tisuća kvadrata, Bjelin u Poduzetničkoj zoni nivelira, uređuje i priprema teren na gradnju novih pogona.

I ako su to samo zemljani radovi, radi se zapravo o velikom poslu na površini od 23 hektara. Radove izvodi ogulinska tvrtka „Gavan“. Slike vam ne mogu dočarati obim posla ali ipak, vidi se da treba dobro zapeti da bi radovi bili gotovi što prije.

A osim ovih 23 hektara, Bjelin u našoj Zoni kupuje još dodatnih 10 hektara, čime će zaokružiti parcele koje su imali u planu. U ponedjeljak, 18. ovog mjeseca, u Zoni će biti potpisan novi ugovor o kupoprodaji.

Time je naša Poduzetnička zona, kojoj do pred par godina unatoč ulaganju od 28 miliuna kuna, baš i nisu cvjetale ruže, dolaskom Bjelina gotovo u potpunosti popunjena.  Pošto postoji zanimanje još nekih tvrtki za gradnju u Zoni, krenuti će se s otkupom privatnih parcela i uložiti će se napori oko prenošenja državnog zemljišta, u vlasništvo Grada. To je posao koji obično, iz meni nepoznatih razloga zna duže potrajati, ali se možemo nadati da će ovaj puta, za razliku od vremena formiranja zone, kada smo nekoliko godina uzaludno čekali prenos vlasništva od države, to ovaj puta ići brže. Bože pomogni.

Strojeva koliko voliš

Bagerom na cvijeće

Radi se bez zastoja. Ni povremena kiša ne smeta.

Nije ovo baš lako poravnati

Volvo u akciji

Moram pitati u Bjelinu, kaj im ovo znači. Meni je lipo jer piše i Ogulin.

Photo by Nešo-Skorašnik

 

13. 6. 2018.

Nebojša Magdić

Comments  

Quoting NEŠO:

Ma moj Klinac, pun mi je klinac komentara bez ikakve veze s temom posta. Ja pišem o Bjelinu. Jebem se, gacam po blatu da bi napravio koju fotku, nabacam najosnovnije informacije a ona dečki umjesto o Bjelinu pišu o tome tko je 91. prodavao oružje u Dubrovnik po 2.000 maraka, pa onda tko ima stan u Zagrebu i kako ga je kupio, pa onda prosvjed vozača protiv cijena goriva, pa Frankopanska 2 i nekakav kafić koji bi se tu trebao otvoriti, pa onda poznati pekari "Mlinar" dolaze u Ogulin.......i jš neke bedastoće.
Ajde reci mi je to u redu.
Znam da ovdje ljudi mogu komentirati bez posljedica i da ogorčeni nekim zbivanjima ostavljaju svoje komentare jer to im je jedini način da ukažu na nešto. Ali jebi ga, reda nekakvog treba biti. Ako imaš temu posta onda to komentirar.
I još P.S. - Turković mi nije nikakav prijatelj. Samo poznanik. Nikad nismo popili ni kavu a kamo li nešto drugo i on svakako ne može utjecati na moje pisanje. A da pravo kažem, to nikada nije ni učinio.
Pozrdav


Lazi lazi lazi me poznate su rijeci velikog hita 90 tih godina
Ma moj Klinac, pun mi je klinac komentara bez ikakve veze s temom posta. Ja pišem o Bjelinu. Jebem se, gacam po blatu da bi napravio koju fotku, nabacam najosnovnije informacije a ona dečki umjesto o Bjelinu pišu o tome tko je 91. prodavao oružje u Dubrovnik po 2.000 maraka, pa onda tko ima stan u Zagrebu i kako ga je kupio, pa onda prosvjed vozača protiv cijena goriva, pa Frankopanska 2 i nekakav kafić koji bi se tu trebao otvoriti, pa onda poznati pekari "Mlinar" dolaze u Ogulin.......i jš neke bedastoće.
Ajde reci mi je to u redu.
Znam da ovdje ljudi mogu komentirati bez posljedica i da ogorčeni nekim zbivanjima ostavljaju svoje komentare jer to im je jedini način da ukažu na nešto. Ali jebi ga, reda nekakvog treba biti. Ako imaš temu posta onda to komentirar.
I još P.S. - Turković mi nije nikakav prijatelj. Samo poznanik. Nikad nismo popili ni kavu a kamo li nešto drugo i on svakako ne može utjecati na moje pisanje. A da pravo kažem, to nikada nije ni učinio.
Pozrdav
Neso, nadam se da nisi izbrisao komentare na nagovor prijatelja turkovica, vec nadam se svojevoljno...LP
Samo idiot može početi raditi probleme Bjelinu.
Bageru ne seri, sram te bilo. Lovi uhljebe koji NAŠE novce troše. Ti bi rezao granu na kojoj Ogulin sjedi. Boli te ona stvar sad si pretjerao i ti Bageru i Populista.

Bjelin sigurno ima ekipu koja će sve odraditi kako treba do zaposlenja radnika.

Bjelin samo naprijed.
Bjelin u zoni priprema teren za svoje nove tvornice a u komentarima Tito prodaje oružje u Dubrovnik, jedni prodaju a drugi kupuju stanove i slične stupidnosti.
Koji kujac se onda uopće pišu komentari kad nemaju veze s temom. Jedini suvisao i zanimljiv komentar je onaj pod brojem 16 - populista. Zanimljivo pitanje. Ako je točno to s lokacijskom dozvolom i materijalom onda netko treba reagirati.
Pitanje kako se mogu raditi pripremni radovi bez barem lokacijske dozvole i kud se vozi materijal u grad, tvrtka koja nadzire nije registrirana za tu dijelatnost
Forca Zuti. Foca Zeljo.Forca Vucic. Forca Rradocaj. A zasto Forca. Da li su oni doveli Bjelin u Ogulin. Dajte na kakite jer vas je doprinos nikakav. Ckomite i jedni i drugi
Forza Žuti! :D
Falite me usta moja, a?
Cudna je ova nasa ogulinska novinarska scena. Bjelin kupuje 100.000 kvadrata u poslovnoj zoni. Velika je to stvar za nas. Na stranici Grada o toma ni slova.
Radio i portal od rijeci do rijeci samo prepisuju sto je o tome na svom fejs zidu objavio Zeljko Stpetic predsjednik GV.a. I pri tome koriste sliku direktora zone i ako se on uopce ne spominje. Sve novinarski skromno i ni malo profi.

Fejs objavu Z. Stipetica Neso nije objavio nego se koliko vidim samo njom koristio da bi napisao kratak ali suvisao tekst. Upravo onako kako on to zna. I pri tome mu nije bilo tesko navratiti do zone i ilustrirati slikama sto se tamo radi. U svemu je najzanimljivije "da ga tamo ni niki zval" :lol: