
Aktualnim satom počela je i četvrta sjednica ogulinskog Gradskog vijeća, kojom je predsjedavao Željko Stipetić. Postavljeno je 7 pitanja, a na većinu je odmah odgovorio gradonačelnik Dalibor Domitrović.
Raspravljalo se o najavljenom preseljenju sudskih službenika u Karlovac, uslugama koje za grad obavljaju dvije privatne tvrtke, Radio Ogulinu, retenciji i programu predškole. Već na početku Ivan Vučić (HDZ) zatražio je stanku, a na pitanje predsjednika vijeća na temelju čega, doslovce je “bubnuo” -Zbog točke osam! Kako ta točka nije imala veze sa zahtjevom za pauzu, sjednica je nastavljena bez nje, a već par trenutaka kasnije Ivan Vučić je na podsjetnik predsjedavajućeg na to tko je postavio pitanje, misleći na Hrvoja Magdića, opet dobacio: “Teta Roža”!
Potom su jednoglasno prihvaćeni prijedlozi odluka o izvršenju proračuna za prvih 6 mjeseci ove godine i o dodjeli javnih priznanja povodom Dana grada, te o financiranju političkih stranaka.
Uz suzdržanu oporbu, vladajući su prihvatili prijedlog novog ustrojstva i djelokruga upravnih tijela Grada Ogulina, koji je obrazložila zamjenica gradonačelnika Ivana Salopek Šumonja, a potom je bilo riječi o prodaji nekretnina u Poslovnoj zoni.
Potom su jednoglasno prihvaćeni prijedlozi odluka o izvršenju proračuna za prvih 6 mjeseci ove godine i o dodjeli javnih priznanja povodom Dana grada, te o financiranju političkih stranaka.
Uz suzdržanu oporbu, vladajući su prihvatili prijedlog novog ustrojstva i djelokruga upravnih tijela Grada Ogulina, koji je obrazložila zamjenica gradonačelnika Ivana Salopek Šumonja, a potom je bilo riječi o prodaji nekretnina u Poslovnoj zoni.
Uslijedila je rasprava o ukidanju rješenja o imenovanju članova Upravnih vijeća Dječjeg vrtića Bistrac, Pučkog otvorenog učilišta, te Gradske knjižnice i čitaonice. Oporba je prigovorila, ali je naglašeno da akti i pravilnici ovih ustanova nisu usklađeni sa zakonima, jer za ta imenovanja odluke nije trebalo donositi Gradsko vijeće, nego gradonačelnik.
U nastavku sjednice izabrani su novi članovi Nadzornih odbora u tri gradske tvrtke. U tvrtki Vodovod i kanalizacija sada će biti Ivan Vuković, Željko Tonković i Mira Turković. Za članove Nadzornog odbora Poduzetničke zone izabrani su Hrvoje Jerak, Milan Turković, Iva Kučinić Radošević, Matija Puškarić i Milena Dobrić. U Nadzornom odboru Stambeno komunalnog gospodarstva su Siniša Ljubojević, Milorad Šegan, Đorđe Višnić i Mladen Petrušić.
Izboru je prigovorio Ivan Vučić (HDZ) i naglasio kako je tu samo riječ o političkoj trgovini u “free shopu”, a replicirao je gradonačelnik Dalibor Domitrović pročitavši imena bivših članova spomenutih nadzornih odbora, koji su, redom, birani iz redova tada vladajuće HDZ-ove koalicije.
“Tada niste tražili životopis, a trebali ste, kao što je trebalo voditi računa i o njihovim kvalifikacijama. Mi se u SDP-u ne sramimo naših kadrova, a vi na web stranicu grada slobodno stavite one koji su bili članovi nadzornih odbora, u vaše vrijeme”-rekao je gradonačelnik Domitrović, nakon čega više nije bilo komentara, a odluke su donesene većinom glasova.
“Tada niste tražili životopis, a trebali ste, kao što je trebalo voditi računa i o njihovim kvalifikacijama. Mi se u SDP-u ne sramimo naših kadrova, a vi na web stranicu grada slobodno stavite one koji su bili članovi nadzornih odbora, u vaše vrijeme”-rekao je gradonačelnik Domitrović, nakon čega više nije bilo komentara, a odluke su donesene većinom glasova.
6. 9. 2017
OGportal
Sve se vidi sve se zna.
Pa sad mi pojasni sto sam krivo rekao....ali nisi ti kriv sto ti nisu pojasnili kako se to radi...
Mladen je ostao u zoni da bi Stošić i dalje bio upravitelj Šumarije.
HDZovci su kadroviranja radili javno bez straha. SdPovci žele naoraviti kadroviranja "pošteno" prema zasluzi, pa se poseru jer bez HDZovaca ne mogu - nemaju stručne kadrove.