Dok na razini države, politika umjesto da nam osigura kruh i

radna mjesta, ona trguje pločama i staro/novim hrvatskim

pozdravom - ZNJIS - za Njemačku i Irsku spremni, u Ogulinu

traje sapunica oko lokalnog radija. A od svega, koristi nikakve.

U produkciji HDZ-a evo i nove epizode. Redatlji poznati,

Glumci isti, publika napaljena totalno. Na svojoj službenoj

stranici, HDZ je objavio novi nastavak o, da se malo zajebavam

i budem u toku, gradskom krugovalu, ili po naški, radio

Ogulinu.

Evo što pišu:

POLITIČKE IGRE SA RADIO OGULINOM SE NASTAVLJAJU…

Nastavljaju se igre nove vlasti sa Radio Ogulinom pod krinkom

reorganizacije i racionalizacije. Već smo se osvrnuli na prvi konkretni potez

vladajuće koalicije SDP-a, DSS-a i NL Željka Stipetića – kada su na

direktorsko mjesto ustoličili suprugu predsjednika ogulinskog SDP-a.

Rezultati su bili vidljivi ubrzo, Radio Ogulin gotovo je tri dana bio bez

programa i vijesti jer je nova garnitura bila na rukometnom turniru u

Međugorju. Za to vrijeme uredno su se pisale vijesti na „nezavisnom“ portalu

dok u programu i web stranicama Radio Ogulina niti slova niti glasa. Toliko o

reorganizaciji i učinkovitosti.


Prvi korak nove direktorice bilo je donošenje nove sistematizacije i povratak

nekadašnjeg djelatnika. Novom sistematizacijom nova direktorica dobiva

najveći koeficijent i plaću veću nego je dosadašnja glavna urednica imala.

Također, nekadašnji djelatnik sa srednjom stručnom spremom dobiva

koeficijent i plaću veću od dipl. novinara. Treba li spomenuti da je navedeni

dvojac početkom godine uzeo oko 100.000 kn otpremnine? Toliko o

racionalizaciji.
Također, gradonačelnik Domitrović izjavio je na prethodnoj sjednici da će

smijeniti direktoricu, što je i učinio, i postaviti nestranačku osobu. Da li je to

supruga predsjednika ogulinskog SDP-a koja je svojedobno bila i vijećnica

SDP-ove koalicije u gradskom vijeću? Koja je nakon dolaska formirala ekipu

sa svoje „nezavisne“ liste, odnosno „nezavisnog“ portala. Toliko o

depolitizaciji i nestranačkim osobama.


Čuli smo danas i stav predsjednika Gradskog vijeća – Željka Stipetića, kojeg

je potvrdio i gradonačelnik Domitrović. Želja je vladajućih da se radio

privatizira. Analiziramo li predizborne programe NL Željka Stipetića i SDP-a,

koji predviđaju privatizaciju u vidu prodaje zaposlenima – može nam jasnija

biti politička odluka o povratku određenih „nestranačkih“ ljudi kako bi Radio

Ogulin „šaptom pao“…
Reorganizacija i učinkovitost u vidu izostanka programa od tri dana radi

obiteljskog izleta sa gradonačelnikom? Racionalizacija u vidu povećavanja

plaća „podobnima“ i povećavanja broja zaposlenih? Depolitizacija i

nestranačke osobe u vidu instaliranja supruge predsjednika

Socijaldemokratske partije i članova njezine političke opcije sa nezavisne

liste", navode u HDZ-u. A svekoliko pučanstvo, dok s

nestrpljenjem očekuje razvoj situacije, u međuvremenu, zabave

radi kopa po kantama smeća, čeka u redu 20,oo sati da Mivit

smanji cijenu kruha, trči od centra do centra pomno prateći akcije

na kojima nam prodaju europsko smeće. A pri tome im je radio,

oko koga se lome koplja, zadnja rupa na svirali.

 

11. 9. 2017.

Nebojša Magdić

Comments  
Ne znam zasto napadate gradonacelnika? Kada ste boljeg imali?
Molim vas nemojte po mom kolegi. Pa kome sam ja davao intervjue? Dipl novinarki. I tako treba. Pa nece valjda gradonacelnik davati intervjue Kozi ili Zvonku. Red se mora znati. Molim vas.
Moj k...c je gradonačelnik pametan. Da je pametan onda bi sam vodio politiku a ne da mu je vodi Duda i Goran i OGportal. Jer on nije dobio izbore kao član SDP-a već kao osoba iz poštene hrvatske obitelji. Ovaj intervju koji je dao svom portalu zvuči u najmanju ruku neukusno.
Cinjenica je da je bila medijska blokada i da se vjerojatno nista nije objavljivalo i pricalu na radiju dok nije dobilo blagoslov iz zupanije, ali ni ovaj tracerski portal nije nikakvo novinarstvo, a onaj intervju s gradonacelnikom je promasaj jer svi znamo da gđa. Dubravka nije nikakva heroina naseg grada i da je malo pretjerala s hvalospjevima samoj sebi, gradonacelnik se cini prilicno pametan i sposoban, ali na zalost mu ovakve gluposti nikako ne idu u prilog.
Komentar 77 nije podsjetnik nego laž. Za vrijeme Dubravke banana je svaki dan bil u programu. Blokada nam se opet vratila. Gdje je nestala facebook stranica? Nema vise vijesti? Domitrovic u intervjuru pohvaljuje dubravku pred bubravkom da je smanjila minus. Kako? Za koliko? Novim placama?
Podsjetio bih našto je Radio ličio kad je direktor ili predsjednik uprave bio prometnik Bokulić, član uprave pravnik iz zone i član uprave nastavnik iz škole. Sve školovani novinarfi. Da i diplomirana novinarka je vodila, uređivala. osmišljavala program. u četri godine nisam ni rijeći čuo o opoziciji, njihovim pitanjima i prijedlozima.
sad barem nema mediske blokade. Sva sranja se odmah negdje objave.
Slusao sam ih i ja do prije nekih par god, pripadam malo mladoj generaciji, ali sjecam se da su i Dubravko i Mihaela (dok su bili jos u dobrim odnosima) bili odlicna kombinacija, Neso je jos uvjek bio aktivan, i to je sve jos funkcioniralo, ne znam di je krenulo krivo, ali se nadam da ce se nekako vratiti na pravi put..
Al stvarno, ko taj radio u opce slusa, osim onih par baba koje jedva cekaju da se linije otvore pa nas maltretiranu svojim zavijanjem, a sto se glazbe tice radio Banovina je premija... sto se strucnog kadra tice mislim da cak i nije potrebno da spiker bude neki vrsni novinar, vaznije je to da bude rjecit, zabavan, i da ne prelazi neku granicu napornosti... treba mladih ljudi, al bas sposobnih i kreativnih, a takve je jako tesko naci. Srecom se danas radio i preko net-a slusa i moze se naci i super glazbe i novinara koje za razliku od ovih nasih mozes i slusati cijelo jutro... Neso, svaka cast tebi, al da ce se ponovit onaj entuzijazam i stvarna ljubav prema radiju koje ste imali ti i jos neki ljudi oko tebe cisto sumnjam.
E Dudek Dukek kaj bus vrnila svu staru bagru na svoj radijo. Cujem tinicu neki dan. I ona je diplomirana novinarka ko Dudek nas? Pogledam smo te ljude na radiju i zapitam se kaj su postigli u životu? Da nisu tamo kruha bi gladni bili.
Pa vi ljudi niste normalni. Kakve vi gluposti pišete. Kako možete reči da Plenki i ministri nisu šljivili gradonačelnika??? pa on kroz grad išao sam sa Krstičevićem!!!(kada vam se Plenki ukrcao u auto. Netko piše župan bio na TV-u, a gradonačelnik nije, pa bio je u svim vijestima!!!
Nisam sigurna da ste primijetili koliko je to pošten i ozbiljan čovjek kada su ga na TV-u upitali kako je moguće da, nisam sig. 17 ili 18 godina stoji sve po pitanju retencije na istome mjestu, nije uskoristio priliku i pljuvao po HDZ-u, nije rekao ja sam tu tek tri mjeseca, i za ta tri mjeseca napravljeno je više nego za svih ovih godina zajedno. Ne, to niste primjetili...