
Dok na razini države, politika umjesto da nam osigura kruh i
radna mjesta, ona trguje pločama i staro/novim hrvatskim
pozdravom - ZNJIS - za Njemačku i Irsku spremni, u Ogulinu
traje sapunica oko lokalnog radija. A od svega, koristi nikakve.
U produkciji HDZ-a evo i nove epizode. Redatlji poznati,
Glumci isti, publika napaljena totalno. Na svojoj službenoj
stranici, HDZ je objavio novi nastavak o, da se malo zajebavam
i budem u toku, gradskom krugovalu, ili po naški, radio
Ogulinu.
Evo što pišu:
POLITIČKE IGRE SA RADIO OGULINOM SE NASTAVLJAJU…
Nastavljaju se igre nove vlasti sa Radio Ogulinom pod krinkom
reorganizacije i racionalizacije. Već smo se osvrnuli na prvi konkretni potez
vladajuće koalicije SDP-a, DSS-a i NL Željka Stipetića – kada su na
direktorsko mjesto ustoličili suprugu predsjednika ogulinskog SDP-a.
Rezultati su bili vidljivi ubrzo, Radio Ogulin gotovo je tri dana bio bez
programa i vijesti jer je nova garnitura bila na rukometnom turniru u
Međugorju. Za to vrijeme uredno su se pisale vijesti na „nezavisnom“ portalu
dok u programu i web stranicama Radio Ogulina niti slova niti glasa. Toliko o
reorganizaciji i učinkovitosti.
Prvi korak nove direktorice bilo je donošenje nove sistematizacije i povratak
nekadašnjeg djelatnika. Novom sistematizacijom nova direktorica dobiva
najveći koeficijent i plaću veću nego je dosadašnja glavna urednica imala.
Također, nekadašnji djelatnik sa srednjom stručnom spremom dobiva
koeficijent i plaću veću od dipl. novinara. Treba li spomenuti da je navedeni
dvojac početkom godine uzeo oko 100.000 kn otpremnine? Toliko o
racionalizaciji.
Također, gradonačelnik Domitrović izjavio je na prethodnoj sjednici da će
smijeniti direktoricu, što je i učinio, i postaviti nestranačku osobu. Da li je to
supruga predsjednika ogulinskog SDP-a koja je svojedobno bila i vijećnica
SDP-ove koalicije u gradskom vijeću? Koja je nakon dolaska formirala ekipu
sa svoje „nezavisne“ liste, odnosno „nezavisnog“ portala. Toliko o
depolitizaciji i nestranačkim osobama.
Čuli smo danas i stav predsjednika Gradskog vijeća – Željka Stipetića, kojeg
je potvrdio i gradonačelnik Domitrović. Želja je vladajućih da se radio
privatizira. Analiziramo li predizborne programe NL Željka Stipetića i SDP-a,
koji predviđaju privatizaciju u vidu prodaje zaposlenima – može nam jasnija
biti politička odluka o povratku određenih „nestranačkih“ ljudi kako bi Radio
Ogulin „šaptom pao“…
Reorganizacija i učinkovitost u vidu izostanka programa od tri dana radi
obiteljskog izleta sa gradonačelnikom? Racionalizacija u vidu povećavanja
plaća „podobnima“ i povećavanja broja zaposlenih? Depolitizacija i
nestranačke osobe u vidu instaliranja supruge predsjednika
Socijaldemokratske partije i članova njezine političke opcije sa nezavisne
liste", navode u HDZ-u. A svekoliko pučanstvo, dok s
nestrpljenjem očekuje razvoj situacije, u međuvremenu, zabave
radi kopa po kantama smeća, čeka u redu 20,oo sati da Mivit
smanji cijenu kruha, trči od centra do centra pomno prateći akcije
na kojima nam prodaju europsko smeće. A pri tome im je radio,
oko koga se lome koplja, zadnja rupa na svirali.
11. 9. 2017.
Nebojša Magdić
sad barem nema mediske blokade. Sva sranja se odmah negdje objave.
Nisam sigurna da ste primijetili koliko je to pošten i ozbiljan čovjek kada su ga na TV-u upitali kako je moguće da, nisam sig. 17 ili 18 godina stoji sve po pitanju retencije na istome mjestu, nije uskoristio priliku i pljuvao po HDZ-u, nije rekao ja sam tu tek tri mjeseca, i za ta tri mjeseca napravljeno je više nego za svih ovih godina zajedno. Ne, to niste primjetili...