Totalni debakl na prošlim izborima, doveo je pravaše na najniže grane.  Prvi puta u Saboru, nema pravaša. I što se onada nakon toga događa. Ništa posebno već samo čekivano urušavanje stranke.  Kako od glave riba smrdi, ni ovdje to nije izuzetak. Nezadovoljni vodstvom stranke, svi članovi HSP AS-a Karlovačke županije, stranki su rekli, pa-pa.


Željko Bokulić pri tome je iznio  javno priopćenje gdje objašnjava razloge tog njihova postupka.

"Zbog čiste privatizacije naše stranke od strane glavnog tajnika i njemu poslušnih i podobnih ljudi, dogodilo se ovo što se je dogodilo. Vodstvo stranke na čelu s Ivanom Tepešom i Perom Ćorićem, kao i svi oni koji su sudjelovali u pregovorima, učinili su niz predradnji koje su rezultirale krahom na netom završenim izborima".

U priopćenju dalje stoji:

"Kada kažem vodstvo stranke, na jedan način mislim i na sebe, onako kako bi svaki dopredsjednik stranke to i mislio. Očekivati je da su sve organizacije, među kojima je i jedna od najjačih-karlovačka, bila uključena u donošenje odluka. Međutim, imam potrebu, u ime svih divnih ljudi koji čine snagu karlovačke organizacije, reći da to nije bilo tako. Kao dopredsjednik stranke, na većinu sastanaka nisam bio pozvan, nisam znao što se događa, niti što se planira. Ne žalosti me to. Žalosti me činjenica da smo jedini ukazivali na scenarij koji se dogodio. Pravaštvo je jedno, a politika koju provode gore navedeni je nešto sasvim drugo.

Na Predsjedništvu stranke održanom 23. rujna 2016. tražili smo neopozive ostavke od strane glavnog tajnika i njegovih sljedbenika. Svojim stavom, radom i potezima koje vuku zadnjih dana, stvaraju nepoželjan stav. Što god da su dotakli, upropastili su i razjedinili. Karlovačku županijsku organizaciju nisu i neće. Slijedom svega navedenoga, županijski odbor HSPAS Karlovačke županije na sinoć održanoj sjednici na kojoj je bio i nazočan Glavni tajnik Pero Ćorić, donijelo je odluku o istupanju iz članstva stranke. Nikada  nismo i nećemo podržavati jednoumlje koja nam se nameće.

Iako o ovom potezu razmišljamo već duže vrijeme, profesionalno i korektno ponijeli smo se do samoga kraja, pokušavajući pronaći zajednički jezik što nekolicini „vodećih“ pravaša, očito nije u interesu. Upravo iz tog razloga nazočili smo svim sastancima, uključujući i sinoćnji.
Tko zna, možda bi zbog neslaganja u stavovima i razmišljanjima, „kršenju“ jednog od osnovnih ljudskih prava, svjedočili novom načinu rada pravaša pa uskoro iz medija saznali da nismo više dio HSPAS. 

Ovo je Pravaška katarza, koja je i dobra i to bi morao biti temelj za katarzu svih pravaških stranaka, a nakon čega bi moralo i trebalo doći do pravaškog ujedinjenja sa novim i neopterećenim ljudima te ovom prilikom pozivamo sve pravaše da se ujedinimo. To je jedini način opstanka pravaštva u našoj Domovini", zaključuje Bokulić.


 A sve je tako lijepo počelo.......


4. 10. 2016.

Nebojša Magdić

Comments  
Niđo, opet terapiju preskaces?
Svi ste vi drukeri i pizde , zato i imate kao neke drzave a narod vam otiso u tri p m i to bez povratka .
SMRT FASIZMU SLOBODA NARODU !
I epitet DRKER (drkator).
Dodatak na komentar 22 zaboravio si dodati si jos uz uzoran gradjanin,politicar,privatni poduzetnik i epitet DRUKER
Vidim da se netko ne može pomiriti sa gubitkom šefovanja na radiju. Uništila ga i sada pametuje. Ako nova direktorica ima imalo pameti treba se riješiti svega smeća iz svoje firme.

Ima ljudi koji će raditi posao.

Nova direktorica je produžila životni vijek radija i svi zaposlenici bi joj trebali lizati guzicu, a pogotovo kolegica koja pljuje po njoj, nikada nećeš više šefovati.
Ako je Mrvoš specijalac sa najdužim stažem možda je čovijek bio u specijalcima SAO Krajine i tu je prešišao xratnika.

Taj Mrvoš je u penziji, sigurno ima 6000 kn. I može raditi šta ga je volja.

Ljubomorni ljudi žele omalovažiti uglednog vječnka grada Ogulina.

Grumf i Vukelja mogu samo učiti od njega i biti sretni što ih je prihvatio kao sinove.

To što im je SDP usput nije lijepo prema biračima koji glasaju za njih. Znači ne trude se za njih, zadovoljavaju se isposlovanjem par pozicija za sebe i svoje najbliže.
A mi bi se poklali međusobno da bi lopovi pili i žderali na naš račun.
Za Grunfa nemam rijeci jer bi mu bilo bolje da se ostavi politike i uhvati se svojeg obrta jer je tu najbolji,a ne da ga sprdaju glupaci jer on u to ne spada.A Vukelja nema pojma o starnosti ne zna gdje se nalazi i grebe ko macak da bi se docepao mocne fotelje ali od tog nista.Banana jedina greska sto je u SDP-u da je u HDZ-u sjebao bi Juretu T.Ivetu V.i ostale mocnike koji drze ovaj grad u ruka,boji se reci stvari koje bi ga dovele na vrh,a on dobro zna o cemu se radi.Gdje ste bili 91??HaHa!!!
Ti Malo soli na ranu,vrijedas prave ratnike koji su dali zivot za ovu Hrvatsku.Po tvojem stoji da je Mrvos spec.s najvecim brojem dana u ratnem rasporedu,po tvojem ispada da njegov ratni raspored jos traje.Ja sam jedan od prvih koji je otisao iz Og u specijalce i za tvojega Mrvosa nisam cuo na nasoj strani pocevsi od deblokacije vojarni i osvajanje istih,jer sam u tim osvajanjima ucestvovao.
Glavno geslo dotičnog "zavadi pa vladaj".
Mnogo puta dokazano, samo šta to nejde dovijeka svi su ga skužili, bitno je sve razje... pa da on bude gazda, ali dosta je bilo varanja i laganja.