Hrvatski olimpijski centar Bjelolasica, kako smo ga nekad ponosno zvali, niti je olimpijski, niti je hrvatski. Zapravo, u ovom je trenutku – ničiji.

Nakon što su uspješno prodana dva objekta - upravna zgrada u gradu ogulinskoj tvrtki Pelutd.o.o., a ostaci izgorjelog restorana na Sabljacima, tvrtki Air Albators iz Punta na otoku Krku, očekivali smo i konačno rješenje naselja u Vrelu i sportske infrastrukture, odnosno njihovu prodaju. I bilo je zainteresiranih a po nekim informacijama ima ih i sada. Ali, da se malo podsjetimo kronologije događaja. Pred godinu dana sam pisao ovo:

„Oko 50 milijuna kuna, bila je početna cijena objekata u Vrelu. U šestom krugu ta cijena pala je na oko 30 milijuna kuna. Radi se o više smještajnih paviljona, zgarišta nekadašnje glavne zgrade i restorana, te skijaških terena s vučnicom i restorana na međustanici, ukupne vrijednosti oko 30 milijuna kuna. Ali ni tada nije bilo zainteresiranih. Ista situacija ponovila se i u sedmom krugu natječaja. Opet nikoga. Kao što kaže Mažuranić: „Od sto glasa, glasa čuti nije“. I što sada. Ide još jedan krug. Početna cijena Jasenka I sada je oko 20, a Jasenka II nešto ispod 4 milijuna kuna. Natječaj će se raspisati najkasnije u roku mjesec dana a ako i ovoga puta ne bude zainteresiranih, Skupština vjerovnika zajedno sa stečajnim upraviteljem, odlučiti će što dalje“.

Ovo sam napisao 7. 10. 2015.godine. Izdvajam ovdje sada samo jednu rečenicu: Natječaj će se raspisati najkasnije u roku mjesec dana.

Od tog olako datog obećanja, prošla je već godina, a natječaj nije raspisan. Neshvatljivo. U čemu je problem ?. Tko koga ?. Pogoduje li se nekome ?. Radi li se o nekakvim zakulisnim igrama o čemu lamentiraju ljudi u gradu ?. Koje su interesne grupe u igri ?. Jebe nam se gospodo, samo riješite da ljudi imaju gdje zraraditi za koricu kruha. Bit ćemo zadovoljni, pa makar bio i lopovluk u pitanju.

Iz gradske uprave u dva navrata stečajnom upravitelju Tomislavu Đurićinu slana je zamolba da se stvar ubrza. Od gospodina, ni riječi odgovora. Inače, ta institucija „stečajnih upravitelja“ nikada mi nije bila u potpunosti razumljiva. Zapravo, bila mi je nekako čudna. Evo za primjer, stečajni upravitelj HOC-a Bjelolasica g. Đuričin, stečajni je čak i u još 11 raznih tvrtki !!!.   U HOC-u od 8. 7. 2014. godine. Kakvi su to intelektualni, stručni i radni kapaciteti koncrtrirani u samo jednoj osobi i koji su to genijalci, koji mogu istovremeno odraditi tako kompleksan posao. Vrši li netko nadzor nad njihovim radom ili su oni apsolutni gospodari svega što im je olako dato u ruke. Godinu dana neraspisivanja natječaja, dozvolite mi, izaziva u najmanju ruku sumnje.

Tim prije što je stečajni upravitelj g . Tomislav Đuričin osnovao tvrtku LASICA, za turizam i usluge, i na atraktivnom mjestu na samom startu žičare u Vrelu kupio kuću, za što imam službeni prijepis posjedovnog lista, a navodno je kupio i još jednu parcelu. Što to g. Đuričin zna više od nas, da ulaže u nešto od čega su trenutno svi digli ruke i bježe ko vrag od tamjana. Meni se to zapravo čini kao dobar znak, jer očito se neke dobre snježne lavine, iza brda valjaju. Ali to nam se treba otvoreno reći a ne skrivati neke zakulisne radnje, kao zmija noge. Transparentnost tražimo gospodo i ništa više. TRANSPARENTNOST.

 Ljepota planine.

Evo što je ostalo



 Već 3-4 godine, izloženi oštrim klimatskim uvjetima, polako propadaju topovi na snijeg.

I  ratrak na otvorenome. Krajnji nemar a za to netko dobiva plaću.

Što je ostalo od dobrih vremena

Početak kraja.


28. 11. 2016.

Nebojša Magdić

Comments  
Čujem da opet nema zainteresiranih.
Nesica moj, ak Belolasicu moze nek kupit to su zamenici nasih tata u Ogulinu i Karlevcu sa svojom firmom kad se bave turizmom.
Daj MOLIM TE okani me se Veritas. Pokaži jaja i odi na fejs s punim imenom i prezimenom kao ogronma većina komentatora. A ne kao pizda skrivati se iza nicka. Svi se drže teme osim tebe. Tema nije radio već Bjelolasica. Nećeš me na taj način prisiliti da zabranim komentara već ćeš mi samo dati posla da ih uređujem. Što nije tema, brisanje.
A tako je kvalitetno i tematski tekla rasprava kao odjednom se pojaviše trolovi sa svojim temama. E neće ići.

Za Realca. Pročitaj si komentar br. 25
komentatora -A-ha.

Za Veritas. Zbrisat ću a ti on budi pošten i ispuni obećanje :lol:
Dan danas najpopularnija i najutjecajnija osoba u ovom dijelu Europe je Tito (nažalost nije više među nama), isti taj koji nam je sve ovo izgradio. A onda ste nastupili Vi kao na ovom blogu puni pameti, a u glavi propuv. Kad si bil 91, jel znaš ti čiji sam ja itd, sad se svi skupa jebite i Vi i Bjelolasica i cijeli Grad i okolica.
Jebem te gazda ako zbrišeš
Poštovana gospođo Koza :)
Bez namjere za daljnjom polemikom, samo bih rekao. Prema Bjelolasici ne osjećam nikakvu nostalgiju, niti za proteklim vremenima, a ponajmanje "pušem u vjetar".
Pomenuto Povjerenstvo je (u navedenom periodu) imenovala Vlada RH i Premijer RH, što znači da su zaključci tog tijela morali nekoga obvezivati. Tim više što je isto Povjerenstvo u više navrata tražilo da HOC Bjelolasica ispuni svoju "kvotu".
HOC Bjelolasica je svoj dio odradila, pa čak i više od toga. Ako ste mislili da sada nikoga ne obvezuju....pa nitko od potpisnika odavno nije "aktivan" :)
Ja se samo držim teme, a kako se pojedini događaji različito tumače, nastojim ukazati na stvarne činjenice.
Osim toga, zašto izbjegavati povijest. Stari Latini su odavno izrekli: "Historia est magistra vitae" (Povijest je učiteljica života).
Tako i dokument na koji sam ukazao pokazuje modus odnosa prema Bjelolasici.
Poanta je: Što bi bilo da se realiziralo sve navedeno????
Najlakše je reći: Idemo sve što je bilo zaboraviti i krenuti ispočetka.... To se zove eksperimentiranje, a ne početak!
A takvih eksperimenata smo se u Bjelolasici nagledali.
Ništa osobno. Peace :)
Željko ti zaključci nikog ne obvezuju. Tvoja nostalgija za dobrim vremenima je opravdana ali trabunjati o nečem šta nema smisla iliti "duvati u vetar" nema smisla.

Sada za lokalne izbore budemo se naslušali pametnih prijedloga HDZ-a i SDP-a kako oni to rješavaju za par mjeseci samo im treba dati glas na izborima.

Rješenje je da se kazne i HDZ i SDP sada na izborima i da se glasa za sasvim nove liste, za bilo koga osim za ove dvije opcije koje su ustvari jedna jedina opcija.
Tko god kupi bjelolasicu ,pa makar i za 1 ustasku kunu , kulko u prosjeku vredi kila mozga jedneg prosjecneg ogulinca , morat ce ulozit jos 100 hiljad oil dolari da vam napravi snig , jerbo ga je monetarfasizam eliminiral. da ne duzim skijat ce te se na najskuplji skij na kredit al nece biti sniga , jerbo snig ne dela kapitalizma vec priroda i drustvo .
Požar je podmetnut. Veliki novci su dobiveni. I u Vrelu, i na Sabljacima. Od gradnje na Sabljacima ništa.