Gradonačelnik Dalibor Domitrović i njegov zamjenik Danijel Vukelja, s direktorom Vodovoda i kanalizacije Zdravkom Paušićem, predsjednikom mjesnog odbora Sv. Jakov Ivicom Vučićem i voditeljem odsjeka za prostorno uređenje Zdravkoma Salopekom, obišli su klizište u ulici Šetalište Krlenac, koje već opasno prijeti kućama. Tako su već pomalo očajni vlasnici objekata na jednom dijelu ulice, konačno dočekali malo empatije od gradskih vlasti. Rekli bi - treća sreća. Jer do sada, dva prijašnja gradonačelnika, Magdić i Turković, valjda od silnog posla, nisu našli barem malo vremena obići to područje i porazgovarati s ljudina. Domitrović je pokazao daleko više razumijevanja za ovaj problem, razgovarao je s ljudima, zanimao se za štete od poplave, a što se tiče sanacije samog kolnika i klizišta, smatra da je za sve potreban jedan kvalitetniji zahvat. Za sada bi se novim asfaltom prevukao dio primetnice u dužini od stotinjak metara, a onda bi se prišlo izradi projekta koji bi dugoročno riješio ovaj problem. Stanari najugroženijeg dijela Šetališta Krlenac, kojima zbog klizišta pucaju temelji kuća, izrazili su zadovoljstvo što je konačno netko i za njihove probleme pokazao malo razumijevanja. Nadaju se da neće dugo čekati na konačno rješenje.

Photo by Danijel

2. 10. 2017.

Nebojša Magdić

 

Comments  
Čitam da će riještit to klizište.
Opet su se neki zaigrali. Tema je klizište, o tome pišem već nekoliko godina i kada se konačno nešto pozitivno počne događati, oni mlate po svome. Kakve veze radio ima s klizištem, kakve veze ima KGB i UDBA sa klizištem, kakve veze imaju komunjare i Goli otok s klizišterm. Nikakve. I zato su oni i još nekoliko tematskih lutalica - BRISANI.
E tako, dobro veliš. Para nigdje, a usotalom zato su i izabrani. Dogovor je dogovor, politika je nad svim, a ogulinske ovčice misle da su političari od riječi. Neka, barem će se prokazati lažni ovi "klekaši" i ostali dušekvaritelji. Netko je morao spasiti hdz. njihova kolacijski nikadimenovana partija. I tako u krug. Ali opet će izbori, opet će ceste, novi direktori, upravitelji, odbori ovo ono...i opet ispočetka. A narodu godine života prolaze..




Quoting og:

Očito će trebat studija izvodljivosti (fisibility) i troškova (cost benefit).
Nek naruče od IGH i kasnije će znat troškove. Očito je nemoguće na lokalnoj razini to rješavati krpanjem. Samo tko će dijelit troškove to je pitanje očigledno je kopanje kanalizacije stanje pogoršalo. Žao mi je što je ovu vlast puno kostura iz ormara dočekalo, ali uostalom zato su i izabrani.

To gradonačelniče.Rješavati konkretne problerme ljudi a ne maštati o šetnicama oko Sabljaka. I to da ali kad se rješi ono važnije. A ima još dosta stvari koje treba srediti. Držim vam plačeve.
Presvlačenje novim asfaltom je čisti promašaj. Šetam često tom cestom i dobro se vidi rezultat presvlačenja asfaltom. Neko vrijeme je sve pet a onda ponovno počne cesta tonuti. Očito da se trebaju ugraditi potporni zidovi, piloti koju bi učvrstili tlo ispod ceste. Da bi se stanje saniralo ne treba odmah ići u nekakve skupe poduhvate. Dovoljno bi bilo izgraditi 10 pilota kakvi već postoje na početku te prometnice i kako se vidi, sasvim dobro drže kolnik.Na tom mjestu nema klizanja. A u neka bolja vremena gradimo kako struka kaže. Za sada bi i ovakvi podupori bili dovoljni. Kao privremeno rješenja da se klizište zaustavi.
Očito će trebat studija izvodljivosti (fisibility) i troškova (cost benefit).
Nek naruče od IGH i kasnije će znat troškove. Očito je nemoguće na lokalnoj razini to rješavati krpanjem. Samo tko će dijelit troškove to je pitanje očigledno je kopanje kanalizacije stanje pogoršalo. Žao mi je što je ovu vlast puno kostura iz ormara dočekalo, ali uostalom zato su i izabrani.
Prate se trendovi.
Vidi vidi, postaje tipkovnica jače oružje nego mikrofon.
:P
.. a da pitate struku,,,,

znam da su oni najpametniji i kaj će im ljudi koji to rade 40 godina i stručni su za ta područja....

... možd onaj sa naočali (EU stručnjak) ima kaj pametno za reč...

"Boze me sacuvaj i sakloni",
Imaju iskrene namjere, čudim se kako Jure ko veliki ing. gradjevine to nije riješio.
Tu stvar nije bezazlena.