Motel “Plitvice”, kod starog Masleničkog mosta, otvoren je osamdesetih godina prošlog stoljeća. Bio je u sastavu tadašnjeg poduzeća “Plitvička jezera”. U ratu je značajno devastiran jer se stalno nalazio u središtu bitaka oko Masleničkog mosta.

 

Početkom rata su ga zaposjeli srpski pobunjenici, potom su u njemu boravili unproforci, nakon akcije Maslenica koristila ga je Hrvatska vojska, a potom tzv. Rojsovi inženjerci koji su gradili temelje autoceste. Kad je izgrađen, bio je hotel visoke kategorije sa 118 soba te je zapošljavao značajan broj ljudi s područja Jasenica i Starigrada. Prvi puta sam ga posjetio odmah nakon otvorenja, i ja, mali seljačić, bio sam frapiran raskošem. Bio je to i za sadašnje vrijeme reprezentativan objekt s bazenom i malim heliodromom, te najsuvremenijom opremom. Nakon rata, još je po poznatom hrvatskom modelu devastiran i opljačkan, ostali su samo zidovi i te ostatke motela, kako su mi pričali domorodci, kupio je jedan hrvatski iseljenik iz Australije, porijeklom iz zadarskog Lovinca. Cijena - sitnica.  200 tisuća maraka. Ništa nije radio a onda su se za motel zainteresirali Norvežani. Oni su tu namjeravali napraviti luksuzni objekt koji je trebao postati rezidencijalni dom za starije osobe, a  prvenstveno bi ga koristili Norvežani, ali i ljudi treće životne dobi iz Zadarske županije i Hrvatske. Sada je cijena ruševina,  odjednom porasla na 4,5 milijuna eura.  Stoga je sve ostalo samo na ideji koja nije realizirana. Poslije su se pojavljivali još neki ulagači, par puta je vlasnik nudio objekt na prodaju ali od svega, opet ništa. Od nekad reprezantativog zdanja, ostale su samo ruševine. Kao i u Haludovu. Pogledajte i uživajte.......

Novi most na mjestu starog

Ostatci pontonskog mosta

Motel Plitvice. Odavde još dobro izgleda.

A ovdje već pustoš.

Motel posjećuju samo znatiželjnici i zmije.

Separe u prirodi

Dvorac u kome obitava Trnoružica

Sve u stanju raspadanja.

Od nekadašnje kuhinje, nije ostalo ništa. Sva oprema tajanstveno nestala. Kao i ona iz restorana na Sabljacima.

Još par detalja

Bazen

Nekad mora da je bilo lijepo.

Stari Maslenički most s vidikovcem.

I novi most

Zaustavi se vjetre.......

Photo by Nešo-Skorašnik

P.S.

Potražite na blogu post – „Haludovo, sam svoj četnik“. Sličnost s motelom Plitvice, očigledna je.

Nebojša Magdić

27. 10. 2016.

 

Comments  
Pozdrav, ono nisu ostaci pontonskog mosta već ostaci luke za pretovar boksita koji se iskopavao u Jasenicama. Po boksit su za vrijeme bivše države dolazili sovjetski brodovi tako da je luka propala zajedno sa propasti komunizma, možda i prije..
bonjour merci pour les photos car j'y suis allé pendant 6 mois pendant la guerre en 1992 je suis francais et été casque bleu,le pont était détruit et le motel malfré les tirs d'obus et de balles était encore dans un bon état je suis déçu de voir comme il a été abandonné.
Da, prestrašno. Hvala Nešo na tekstu i fotkama.
Puna Hrvatska takvih priča.
I kolegice, offskroz.
:lol:
Čudim se
kako Nešo već nije podilio šifru svoju da i mi koji češće navratimo ovde, da i mi malo moremo brisati.
Pa da vidiš kaj je čistka.
:P
Jel tako, kolege?
Daklem Nešo valjda tek kad uhvati vremena pogledati svoju stranicu, obriše neke komentare.Kakve ne dospijem ni vidjeti jer imam pametnijeg posla nego visjeti satima na internetu.Mislim da se ovdje radi o krajnjem Nešinom nemaru jer on kao vlasnik bloga trebao bi voditi više računa o tzv. komentatorina i tzv. komentarima i lišiti normlne ljude razno raznih nebuloza. Kada vidim ovog Necenzurirano onda vidim zašto se neki komentari brišu.Jer nemaju veze s zdravim mozgom.Post s upečatljivim slikama hrvatske zbilje pokazuje kakvo smo nelogično društvo, ne otvara neke posebne mogućnosti komentiranja ali to neke ne spriječava da lupetaju bez veze i smisla. Pitam cjenjenog Necenzurirano kakve veze ima uništeni motel Plitvice kod Zadra s Jozom Kalemom i Pađenom iz IGM-e Tounj. Pouči me Necenzirirani molim te i objasni kakva je svrha tvoje pisanije.
Ma imal sam posla ali ovaj tjedan ako Bog da probati ću nešto više saznati. Grad je svoje obavio i sada je pitanje kada će gazda krenuti s poslovima i kakve su mu namjere. Obzirom da je gotov i novi izmjenjeni projekt objekta, nadam se da će s proljećem kreniti poslovi.
koliko god je ružno ovo čitati previše tu ima istine da se šuti o tome

Quoting Zelje:

Ni riječi ne treba dodati onome što kaže og gerila. Možda ipak da kažem:zar vas dragi "komentatori" nije sram.Pa ovo čitaju ljudi ne u Ogulinu već svuda gdje je net dostupan i mogu samo jedno zaključiti-SRAMOTA. Ne sramotite vi ovim glupostima sebe već Ogulin. A tko vam je to dopustio.



Čuvar Pečata!?
HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Kako se to sramoti Ogulin i što je to Ogulin?
Ogulin ti ga, to je kamen kojega su budale zatrpali svega i svačim da ne izviri svuda voda, a i nakon 300 godina nisu usjepli!