Ove godine radio Ogulin obilježava 52. godine svoga rada. Ljudi koji su ga osnovali i prvi radili, više nema. No ostavili su neizbrsiv trag u povjesti jednog grada, s kojim je radio dijelio dobre i loše trenutke. Kroz njega su prošle stotine ljudi. Svatko je ostavio dijelić sebe, netko više netko manje. I iz tog mozaika raznih dijelića, ostao je radio. U načelu, od svih vlasti - nevoljen.

 

 

Prvo emitiranje bilo je 28. ožujka 1965. godine iz stana Željka Kosanovića u Procama. Ivan Gal u mikrofom telefonske slušalice čitao je rezultate lokalnih izbora za zastupnike Općinske skupštine.

Prve prave, službene vijesti emitirane su također iz Proca 4. travnja 1965. a čitao ih je Stjepan Spoja.

 

Ako nemate pametnijeg posla a ova vas tema malo zanima, možete više pročitati na dva posta. Uguglajte samo: prvi post

RADIO OGULIN - 49 GODINA I ETO POLA STOLJEĆA

drugi post

RADIO -  POLA STOLJEĆA

Više fotkica na moj fejsu

4. 4. 2017.

Nebojša Magdić

Comments  
Ovo su bili dani radija bez nekakvih sumljivih nagrada. Pravo piše dr. Irčanin.Da su se tada dijelile nagrade bilo bi ih hrpa.No tada je radio imao najveću nagradu a to je bezbroj vjernih slušatelja. Bio je to bogme NAŠ radio. A Nešo njegov zajednički nazivnik. Tempi pasatii.
Živjela Austroo-Ugarska
Dao Bog da nas što prije stranci pokupuju. Sve od reda da pokupuju. U kombinat Belje ruska baza.
Još za vrijeme prošle Vlade obavještajne službe upozorile su pemijera Milanovića na stanje u Agrokoru. Ni prstom nije mrdnuo i samo polticu prebacio HDZ-u. A ovi iznenađeni :lol:
Bernardić u Ogulinu. Svi se ulizuju, slikaju, smješkaju. Najviše Mrvoš.
Ako pogledamo tamo je tata Mrvoš, mama Mrvoš, sin Mrvoš,,,,,,,,,,,,,, užas.

U prvom glasovanju pljuvalo se po Bernrdiću. Pogledajte koliko je glasova dobio:
Kako je glasao SDP Ogulin:
Orsat Miljenić - 83
Ranko Ostojić - 18
Tonino Picula - 6
Davor Bernardić - 4
Gordana Sobol - 0
Vesna Škulić - 0
Karolina Leaković - 0

Moralisti, poštenjaci, kako se sada gledaju diže mi se želudac.
Mrvoš je glavni, pogledajte njegovo ponašanje, geste, čak malca Grumfića na ulazu u hotel šuta unutra. Vidi se na stranici SDP-a i njihovim novinama OGportalu.

Ja mislim da je Bernardić stao pišati u Ogulinu pa su ovi došli da ga vide.



Građani grada Ogulina
Ajmo se sabrat, malo. Izbori jos nisu proglaseni. Sve dto se objavi , trebalo bi biti placeno. Inace se krsi zakon o izborima. Naravno to ne vredi za lokalne HDZ duznosnike, jer sve sto oni kazu, to im je u opisu radnog mjesta i zato primaju placu. Sve sto kaze opozicija je van njihovog radnog vremena i tek kad se raspisu izbori , biti ce svima badave... Do tada je sve sto kaze opozicija pitanje naplate. I mora biti sponzorirano. Zato ma ROG nema SDPa ...
Ali tebi zo ne moze biti jasno jer imas naputak da seres... Pa seri i dalje...
Čitam na tzv. OGportalu o boravku g. Bernardića u Ogulinu. Ispod članka piše SPONZORIRANO. Kao to će platiti ? SDP.hahahah. Da li to ovi iz tog lortala ogulince smatraju budalama kojim mogu prodati svoje fore. Pa napišite pošteno. OGportal,od A do Ž,sponzor SDP.
Ljudi vjerovali ili ne ovo sam sanjao noćas:
Jedna mala djevojčica želi biti dogradonačelnica i pijeva „Zlatko kupi mi auto i jednu bananu umjesto narandže dvije, hoću ispravne kočnice i vinjetu za autoceste,,,, ne želim biti članica SDP, hoću biti bolja od doktorice od prije.... “

:lol: :-) ;-)
Radio Ogulin je funkcionirao, nije se spominjao dok god je to pasalo Dubravki. Dok je bila direktorica.
HDZ vlasnik i na vlasti u gradu a Bananina žena vodi glavni i jedini medij.
Birači SDP-a to znaju i znaju dok god Banana i Mrvoš vode SDP nema promjene vlasti. Kad je zagustilo ovaj dvojac nalazi "nevinu dječicu" koja je "navodno" novi SDP.

Dva dečkića i curica bi trebali uvjeriti nekoga da oni vode SDP. Curica nije niti članica.
Mudrijaši, kako se smatraju, Mrvoš i Banana misle opet nasamariti svoje birače kako ovaj put sada misle ozbiljno.
Birači SDP-a ili su glupi ili super glupi ako iziđu i daju glas ovome dvojcu.
Ovi obečavaju pozicije, super plaće a tko ne razumije može se obratiti Mrvošu koji će objasniti sve nejasnoče. Mrvoš hrvatski branitelj od prvog dana, domoljub, veliki znalac, ekonomski stručnjak, mentor, je čovjek koji doslovno znanjem i iskustvom treba voditi grad Ogulin.
Nije mi poznato da su išta radili jedino pred izbore se hvale da su bolji od sviju.
Bolje otići na izlet i more nego gubiti vrijeme sa SDP-om.
Kada se ovaj dvojac makne iz te stranke i svi oni koji su gubili izbore može se pričati o nekom pomaku.

Prodati birače SDP-a da bi HDZ nečiju ženu ili rođaka držao zaposlenog na dobroj plaći neče više moči proći u gradu Ogulin.
Mislim da je Nešina namjera bila podsjetiti na stvaranje radija što je dokument vrijedan pažnje.Jer već sada smo zaboravili neke ljude koji su stvarali radio a to ne nedopustivo.Zato ova dva posta na koja ukazuje nešo treba svakako pročitati.Ali uzalud dobra namjera da ne zaboravimo radio kada se je odmah počelo politizirati. Pa ću i ja uljučiti se u taj loš običaj i pitati.Sjećate li se tko su bili gosti na radiju za vrijeme dok je vladala D.V. Sve ljevičar do ljevičara.I onda vam to nije smetalo. :sad: